Mistrovství světa v silovém trojboji se konalo v malém anglickém městečku Leamington Spa. Závodilo se jak v samotném benčpresu, tak v celém trojboji. Titul mistryně světa se stěhoval do Mladé Boleslavi zásluhou Moniky Rovné.

Boleslavská závodnice Monika Rovná byla jedinou „něžnou“ zástupkyní z řad české reprezentace a na šampionát odjela handikepovaná, když musela ještě shazovat tělesnou váhu. První boj však zvládla, dietou se dostala do své váhové závodní kategorie – do 60 kg.
„Ve srovnání se shazováním byl samotný závod procházka růžovou zahradou, protože shodit asi šest kilogramů za zhruba čtrnáct dní je pro mě opravdu víc než úspěch. Musím říci, že jsem si příliš nevěřila, že to zvládnu. Váhu jsem stahovala ještě hodinu před samotným oficiálním vážením, “ přiznala Monika Rovná.

Závodem Rovná proplula bez jakéhokoli zaváhání. Výkonem 207,5 kg ve dřepu, v její nejsilnější disciplíně, dokonce překonala evropský rekord o 2,5 kg. „Tohle byl můj hlavní cíl – zkusit zvednout takovou váhu, “ řekla Monika Rovná.

V benči a tahu Monika také bodovala a udělala si další dva osobní rekordy. V benči zvedla 87,5 kg a v tahu 165kg. Všechny její pokusy byly platné.
„Už po dřepu jsem měla na soupeřku náskok 25 kg, věděla jsem tedy, že když to nepokazím a nevypadnu, bude titul můj. A nakonec tomu tak skutečně bylo,“ neskrývala spokojenost boleslavská mistryně světa.

V přepočtu na body (koeficient k dané tělesné váze vynásobený celkovými nazvedanými kilogramy) skončila v kategorii Open Monika Rovná na celkovém třetím místě.

„Chtěla bych tímto poděkovat svému sponzorovi – firmě TI Group Automotive Systems za podporu a za psychickou mým kolegům. Moje poděkování dále patří mému kamarádovi Romanu Maršálkovi za rady ohledně stravy a diety, Martinovi Košnarovi, který také získal titul mistra světa, za pomoc na závodech a příteli Mírovi Kratochvílovi za jeho trpělivost na společných trénincích,“ vyjádřila vděk Monika Rovná.