Kadetky

V kategorii kadetek šla již tradičně do čela hned od startu Katka Hladíková následována smečkou závodnic Sokola Veltěž a boleslavskými Hartychovou a Vernerovou. Katka si již od počátku budovala na své soupeřky náskok a čekalo se, jak zareaguje její největší rivalka Magda Mišoňová, která má starty poněkud pozvolnější. Mišoňová se postupně propracovala na 2. místo, ale Katka Hladíková svůj náskok technicky bezchybnou jízdou neustále zvyšovala.

V průběhu posledního okruhu již bylo zřejmé, že jí o vítězství může připravit jedině pád nebo technická závada. Obojí se Katce naštěstí vyhnulo a tak se mohla v cíli radovat ze suverénního vítězství způsobem start cíl s náskokem téměř 30 sekund! Velmi slibný výsledek před blížícím se Mistrovstvím ČR! Klára Vernerová dokončila závod na solidním 7. místě, Nicol Hartychová, kterou postihl defekt, dojela 12. a Kačka Daňková 22.

Starší žáci

Závod starších žáků měl obvyklý scénář, když se ostatním soupeřům velmi rychle vzdálila dvojice Matyáš Fiala a Matěj Stránský. Matěj si tentokrát na klatovského závodníka věřil a dlouho se mu dařilo udržovat na druhém místě nevelký odstup od lídra závodu. Nevyvaroval se však pádu na kluzké dřevěné lávce a po zbytek závodu až do cíle pak s přehledem kontroloval druhé místo.

Ve vyrovnané části závodního pole se v cíli mezi 5. a 18. místem vměstnalo celkem 14 borců do 70 sekund časového rozestupu! Dobře si zde vedli další boleslavští jezdci. Tomáš Doležal dokončil na 10., Štěpán Rozsypal na 11., Vojta Pařík na 14. (letošní maximum) a Venca Ježek na 18. místě.

Kadeti

V závodě kadetů se po startu na čele vytvořila čtveřice ze závodníků Ivaru Ježek, Šulc, táborského Jakuba Ťoupalíka a Jakuba Hníka následována Tlamkou z týmu Moravec. Po pádu Ťoupalíka šel na špici na chvíli David Šulc a vytvořil si v prvním kole mírný náskok. Postihl ho však defekt a tak ztratil kontakt s čelem závodu, kde se usadili Ťoupalík, Hník a Ježek. Zezadu se stupňovaným tempem probíjel Pepa Hladík, který na čas vytvořil dvojici s Davidem Šulcem.

Tomáš Ježek bojoval v první trojici a v závěru z toho bylo velmi slušné 3. místo. Pepa Hladík dokončil jako 5., David Šulc po defektu a pádu jako 6. a trojici závodníků Ivaru doplnil na 7. místě velmi dobře jedoucí Kuba Daněk, který tak zaznamenal své nejlepší letošní umístění.

Ženy

V závodě kategorie ženy open reprezentovala Tereza Vaníčková. Také ona se hned od startu pohybovala na předních pozicích. Během závodu pak ve čtveřici s mistryní ČR Mikuláškovou, Elizabeth Ungermannovou a Denisou Lukešovou bojovala o 3. až 6. příčku. V cíli z toho bylo velmi pěkné 5. místo a skalp několika starších a zkušenějších soupeřek!

Seriál Toi Toi Cup pokračuje v sobotu 3. prosince v Jabkenicích.

Čtěte také: Závodníci Ivar CS - Author Teamu úspěšně vstoupili do cyklokrosové sezony

Petr Šulc