„Jsem moc rád, že jsme ani letos tradici téhle ankety nepřerušili, ačkoliv byl loňský rok poznamenán pandemií i na sportovním poli. Alespoň tímhle způsobem jsme chtěli poděkovat sportovcům za to, jak skvěle reprezentují naše město. Věřím, že příští rok se všichni potkáme na vyhlašování tváří v tvář, budeme si moci potřást rukou a svět bude zase v pořádku,“ řekl během vyhlašování náměstek primátora Daniel Marek.

Vyhlašovalo se celkem sedm kategorií: jednotlivec, kolektiv, trenér, talent do 18 let, kolektiv mládeže, už tradiční krajánek a také speciální kategorie internetového hlasování veřejnosti.

Kromě toho byl do Síně slávy mladoboleslavského sportu uveden už její čtyřicátý člen. Jubilejním laureátem čestného ocenění se stal judistický nadšenec Jan Pernica.

Internetové hlasování ovládla s více než třemi tisíci hlasy florbalistka Monika Žapková, která v minulé sezoně pomohla mladoboleslavským ženám k postupu do extraligy.

Krajánkem se stal reprezentační hokejista Radan Lenc, který v letošní sezoně podává výborné výkony v dresu Bílých Tygrů z Liberce.

Nejlepším kolektivem mládeže byli zvoleni cyklokrosaři z týmu TJ AŠ Mladá Boleslav. A cyklokros získal i individuální cenu pro nejlepšího mladého sportovce, respektive sportovkyni. Cenu si odnesla Vanda Dlasková.

Trenérem roku 2020 se stal kouč florbalistů Petr Novotný, který v čele předstihl loňského vítěze Radima Rulíka z BK Mladá Boleslav.

Přetahovaná mezi florbalem a hokejem pokračovala i dál – kolektivní ocenění získali hokejisté, kteří se loni na jaře umístili na čtvrté příčce základní části extraligy s klubovým rekordem 92 bodů, druzí byli florbalisté.

V hlavní kategorii kraloval už zmiňovaný florbalista Jiří Curney, druhý skončil odchovanec boleslavského hokeje Oscar Flynn.

VÝSLEDKOVÁ LISTINA – MLADOBOLESLAVSKÝ SPORTOVEC ROKU 2020

JEDNOTLIVEC
1. Jiří Curney (florbal)
2. Oscar Flynn (hokej)
3. Lukáš Budínský (fotbal)
4. Jan Kopecký (rally)
5. Monika Žapková (florbal)
6. Adam Kopecký (judo)
7. Marta Zachařová (atletika)
8. Tereza Vaníčková (cyklokros)
9. Matěj Vaněk (futsal)
10. Vojtěch Koudelka (atletika)
11. Jakub Říman (cyklokros)
12. Ladislav Töpfer (atletika)
13. Elizabeth Ungermanová (cyklokros)
14. Lukáš Lhota (hokejbal)
15. Lukáš Práchenský (páka)
16. Silvia Šnelczerová (volejbal)
17. Soňa Řehořková (krasobruslení)
18. Jindřich Fencl (esport)
19. Lea Laryšová (fotbal)

KOLEKTIV
1. BK Mladá Boleslav (hokej)
2. Předvýběr.cz Florbal Mladá Boleslav (florbal)
3. TJ Auto Škoda Mladá Boleslav (cyklokros)
4. AC Mladá Boleslav (atletika)
5. Škoda Motorsport (rally)
6. MITEL Florbalová akademie Mladá Boleslav
7. Malibu Mladá Boleslav (futsal)
8. BK Mladá Boleslav (esport)
9. TJ Sokol Podlázky Dalovice (národní házená)
10. Tygři Mladá Boleslav (hokejbal)
11.-19. FC Sporting Mladá Boleslav (fotbal žen), FK Mladá Boleslav (fotbal), Golf Club Mladá Boleslav (golf), LTC Mladá Boleslav (tenis), Malibu Mladá Boleslav (volejbal), Slovanka Mladá Boleslav (basketbal),
Ško-Energo Mladá Boleslav (basketbal), TJ Auto Škoda Mladá Boleslav (basketbal), TJ Auto Škoda Mladá Boleslav (házená)

TRENÉR A CVIČITEL
1. Petr Novotný (florbal)
2. Radim Rulík (hokej)
3. Brigita Schafferová (atletika)
4. Petr Dlask (cyklokros)
5. Radek Novák (florbal)
6. Jan Videcký (sportovní střelba)
7. Marek Kulič (fotbal)
8. Karel Popovič (capoeira)
9. Michal Bílek (futsal)
10. Petra Janečková (cheerlaeding)
11.-13. Vojtěch Burkert (volejbal), Milan Nevosad (hokejbal), Petr Stružský (fotbal)

TALENT DO 18 LET
1. Vanda Dlasková (cyklokros)
2. David Moravec (hokej)
3. Marek Korych (florbal)
4. František Jelínek (biatlon)
5. Lukáš Horák (sportovní střelba)
6. Jáchym Červinka (atletika)
7. Lukáš Mašek (fotbal)
8. Karolína Frydrychová (cyklokros)
9. Natálie Štěpánková (plavání, vodní záchranný sport)
10. Adam Středa (minikáry)
11.-24. Aneta Hlušičková (florbal), Václav Ježek (cyklokros), Veronika Kolářová (florbal), Matěj Kopecký (judo), Ondřej Kupec (sportovní střelba), Berenika Navrátilová (golf), Eliška Pelcová (fotbal), Michal Skalický (futsal), Matěj Stránský (cyklokros), Lucy Tarnoci (twirling), David Verner (plavání, vodní záchranný sport), Edita Zabadlová (twirling), Jakub Zejbrdlich (atletika), Kryštof Zouhar (vodní záchranný sport)

KOLEKTIV MLÁDEŽE
1. Auto Škoda Mladá Boleslav (cyklokros)
2. BK Mladá Boleslav dorost (hokej)
3. IVAR CS – Author Team (cyklokros)
4. Auto Škoda Mladá Boleslav (plavání)
5. Pomněnky Kosmonosy (mažoretky)
6. AC Mladá Boleslav starší žáci (atletika)
7. Předvýběr.cz Florbal Mladá Boleslav junioři (florbal)
8. Vem Camará Capoeira (capoeira)
9. Minikárklub Mladá Boleslav (minikáry)
10. Black Tigers Mladá Boleslav (cheerleading)
11. FK Mladá Boleslav U17 (fotbal)

KRAJÁNEK
1. Radan Lenc (hokej)
2. Tomáš Hyka (hokej)
3. Daniel Kozma (fotbal)
4. Jan Vodháněl (fotbal)
5. Vojtěch Mozík (hokej)
6. Marcel Malina (hokejbal)
7. Jan Jaroměřský (fotbal)
8. Lukáš Hůlka (fotbal)
9. Jan Chramosta (fotbal)
10. Tomáš Jiránek (hokej) 

SÍŇ SLÁVY
Jan Pernica (judo) 

INTERNETOVÉ HLASOVÁNÍ
1. Monika Žapková
2. Jan Kopecký
3. Soňa Řehořková