Dvě první místa pro mladší žákyni Kateřinu Hladíkovou a staršího žáka Davida Šulce. Bronzové umístění pro mladšího žáka Štěpána Rozsypala a mladší žákyni Adélu Kyselovou, tři čtvrtá místa a další solidní umístění. To je výčet úspěchů mladých závodníků.

Vítěz soutěže družstev

Tým pod vedením trenéra Václava Ježka se stal suverénním vítězem soutěže družstev, do které se započítávají výsledky tří nejlepších závodníků z každého oddílu v jednotlivých věkových kategoriích od mladších žáků až po kategorii Elite. Na druhý a třetí tým v pořadí, kterými jsou Česká spořitelna Specialized Junior MTB Team a MS Bike Academy Racing, měl v konečném hodnocení náskok více než 500 bodů!

Úspěšné mladší dívky

Mezi dívkami ve věku 11 až 12 let se dařilo Kateřině Hladíkové, která v pěti závodech třikrát vyhrála, dvakrát dojela druhá. Kateřině zdatně sekundovala stále se zlepšující Adéla Kyselová, která si připsala i jedno třetí a jedno druhé místo. V konečném součtu Hladíková seriál vyhrála, Kyselová skončila třetí.

Úspěšní mladší chlapci

V kategorii mladších žáků hájí barvy Ivaru Štěpán Rozsypal, Václav Ježek a Vojtěch Pařík. Všichni pravidelně bojovali o přední příčky, přičemž Štěpán se dokázal již dvakrát a Václav jednou prodrat na stupně vítězů, Vojtěch dosáhl nejvýše na čtvrté místo. Rozsypal v konečném účtování udržel třetí příčku, Pařík byl hned za ním čtvrtý a Ježek skončil desátý.

Starší žákyně

V závodech starších žákyň (narozené 2002 – 2003) nesou dresy Ivaru Kristýna Zemanová, Kateřina Daňková a Martina Jedlánková. Výborně si vedla Zemanová, když jejím nejlepším výsledkem bylo třetí místo v Teplicích. Daňková zajížděla pravidelně solidní výsledky na hranici první a druhé desítky startovního pole a Jedlánková bojovala na pomezí druhé a třetí desítky. Konečné pořadí postavilo Zemanovou na čtvrté, Daňkovou na patnácté a Jedlánkovou na dvacáté místo.

Starší žáci

Ve starších žácích bojovali David Šulc, Matěj Stránský, Jakub Daněk, Tomáš Maroul a Tomáš Doležal. Právě Šulc v konečném součtu kraloval, když mu velmi dobře vycházela celá sezóna. Davidovi se podařilo zvítězit ve všech pěti pohárových kláních. Dařilo se i Stránskému, kterého zdobí pravidelné výsledky na hraně první a druhé desítky pořadí pohárových závodů. Jakub Daněk zahájil sezonu osmým místem v Praze a třináctým v Teplicích, pak ho zabrzdilo zranění z tréninku na závod v Kutné Hoře, a tak se po vynucené pauze znovu vrátil do závodů až při Mistrovství ČR. Maroul zajíždí výsledky kolem dvacátého místa. Doležal sbírá zkušenosti a pohybuje se kolem třicáté příčky. Šulc celkově vyhrál, Stránský skončil devátý, Daněk osmnáctý, Maroul dvaadvacátý a Doležal devětadvacátý.

Kadetky do 16 let

V kategorii kadetek do 16 let reprezentují Ivar Tereza Vaníčková a Klára Vernerová. Tereza pravidelně bojuje o umístění na stupních vítězů a po jednom druhém, dvou třetích a jednom čtvrtém a pátém místě patřila v průběhu poháru stále do špičky jeho průběžné klasifikace. Klára zajíždí stabilně v první desítce, přičemž nejlépe jí vyšel závod na náročné trati v Peci pod Sněžkou, kde dojela šestá. Konečné účtování znamenalo pro Vaníčkovou čtvrté místo, Vernerovou osmé a Hartychovou sedmadvacáté.

Kadeti

V kadetech nastupují v dresech Ivaru Tomáš Ježek a Josef Hladík. V průběžné pohárové klasifikaci se po celou sezonu pohybovali na hraně první a druhé desítky. Ježek se může pochlubit zejména šestým místem v Kutné Hoře a Hladík pátým místem v Brně, když v obou závodech byli kluci vždy nejlepší ze závodníků svého věkového ročníku, Pepa v Brně dokonce třetí mezi českými bikery. Závěr znamenal celkově osmé místo pro Ježka a jedenácté pro Hladíka.

Účast i v etapových závodech na silnici

Cyklisté IVAR CS – Author Teamu se v průběhu sezony nezaměřovali pouze na závody horských kol. Pravidelně se účastnili také jednorázových i etapových závodů na silnici.
Tereza Vaníčková se může pochlubit jedním druhým a jedním třetím místem v závodech českého silničního poháru, Klára Vernerová a David Šulc mají na svém kontě jednu bronzovou příčku.
Vrcholem silničářské části sezóny byly zatím etapové Závody míru starších žáků, kadetek a kadetů. Kadety zastupoval v nesmírně nabité mezinárodní konkurenci 200 cyklistů v Závodě míru nejmladších Tomáš Ježek, který byl členem výběru Středočeského kraje. Na trati v okolí Jevíčka obsadil celkové 101. místo.
Starší žáci a kadetky bojovali na Malém závodu míru v kopcích kolem Lanškrounu. Velmi dobře si v konkurenci 120 cyklistů ze sedmi zemí vedl David Šulc, který obsadil čtvrté místo v celkové klasifikaci a připsal si také druhé místo ve startu úvodní etapy tohoto čtyřetapového závodu. Matěj Stránský byl celkově 37. a Tomáš Doležal 65. Mezi kadetkami obsadila Tereza Vaníčková 6. místo a Klára Vernerová 27. místo.

Autor: Petr Šulc