Pravou nohou vstoupili úřadující čeští florbaloví mistři do nové sezony. Sotva stihly utichnout oslavy premiérového českého titulu, už je tady příprava na sezonu novou. Tu stejně jako vloni otevírá domácí mezinárodní turnaj Bohemia Trophy.

Ten se hraje v Mladé Boleslavi a Praze a právě úvodní zápasy skupin mají celky za sebou. Domácí Technologové v něm změřili síly se švédským celkem Linköping Innebandy a vůbec ho nešetřili. S týmem nejvyšší soutěže kolébky florbalu vyhráli vysokým výsledkem 7:2.

„Na začátek letní přípravy je takový turnaj s účastí švédských a finských celků je skvělá věc,“ hlásil po vítězném zápase navrátilec do boleslavské sestavy Tomáš Kadlec. A pokračoval s hodnocením samotného utkání: „Zápas měl dobrý náboj. My jsme se snažili hrát jednoduše a rychle přecházet do útoku. A dařilo se nám i střelecky, takže jsme měli zápas pod kontrolou.“

V pražské skupině byl k vidění ještě jednoznačnější zápas. V něm ale skončilo měření švédského a českého florbalu opačně. IBK Dalen totiž rozstřílel pražskou Spartu vysoko 12:2.

Bohemia Trophy – základní skupina

Technology MB – Linköping 7:2
Branky a nahrávky: 4. Bína (Curney), 10. Curney (Krzyžanek), 19. Natov (Curney), 25. Tad. Chroust (Tomašík), 26. Krajcigr (Pluhař), 54. Bína (Curney), 55. Gruner (Novák) – 33. Seth (O. Hovlund), 37. Nyholm (Nordh). Rozhodčí: Čížek, Laštovička. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 290.
Boleslav: Bauer – Krzyžanek, Höffer, Řehoř, Kadlec, Novák, Zakonov – Bína, Curney, Natov – Tom. Chroust, Tomašík, Tad. Chroust – Krajcigr, Pluhař, Gruber.