Velké díky patří mateřskému oddílu TJ AŠ, TSC Turnov, KSJu, kamarádům, co ho přijeli podpořit, celému týmu, rodině a všem, co mu drželi palce. A jaká byla cesta za zlatem?

Adam Kopecký, dorostenecká světová jednička -73kg, měl na ME (Cadet European JUDO Championships) ve Varšavě, postup v prvním kole volný, ve druhém kole porazil Belgičana Jarne Duycka, ve třetím kole porazil Bulhara Genadi Burdinyashki a na vítězství ve skupině porazil Turka Mahmut Ozgurbuz.

V semifinále narazil na těžký odpor Ázerbájdžánce, Adam po dlouhé době v zápase prohrával, ale rychle skóre vyrovnal, na závěr zápasu přidal další wazari a vybojoval postup do finále. Ve finále narazil na známého Itala Luigi Centracchio. Adam šel od začátku útočně a na třetí tomoe-nage získal první wazari, druhé wazari přidal z kontrachvatu ko soto gake a vybojoval tak titul mistra Evropy.

Je to největší historický dorostenecký úspěch nejen pro mladoboleslavský oddíl JUDO a TJ Auto Škoda Mladá Boleslav, z. s., ale celý Český svaz JUDO.

Miroslav Staněk