S prvními jarními slunečními paprsky vytahují minikáristé své minikáry a začínají trénovat. Pro boleslavské minikáristy je místem pravidelných tréninků areál Motorlandu v Bělé pod Bezdězem.

„V posledních letech se nám velmi daří. A není to jenom tím, že každý rok naši jezdci získávají mistrovské tituly, ale hlavně proto, že každý rok v našem klubu přibudou noví mladí jezdci. Pro letošní sezonu budeme nejen největším klubem v republice, ale hlavně, a to je mnohem důležitější, klubem s největším počtem jezdců v nejmladší kategorii od 4 do 8 let,“ říká Michal Šimůnek.

„Naši nejmladší jezdci v kategorii M1 se rychle rozkoukali a letos už od nich můžeme očekávat první úspěchy. Silné zastoupení budeme mít i v nabité kategorii M2, kde hned několik našich jezdců má předpoklady k zisku titulu mistra republiky. Zajímavé bude i sledovat výkony loňského suverénního mistra republiky Lukáše Buriána, který přestoupil do starší kategorie M3. V kategorii M4 unikl vloni titul již trojnásobné mistryni Kateřině Mohelské jen o vlásek, takže letos bude určitě opět chtít bojovat o příčku nejvyšší.“

O tom v jaké formě jsou boleslavští jezdci na začátku letošní sezóny se budeme moci přesvědčit již tuto sobotu 23. dubna na kopci z Niměřic do Dolního Cetna. Boleslavský minikárklub pořádá úvodní závod sezóny, závod O pohár prezidenta ÚAMK – Memoriál Josefa Středy a závod bude započítáván do seriálu o pohár České republiky.

MICHAL ŠIMŮNEK