V krásném prostředí Křivoklátska, přímo na svahu pod hradem Točník, v obci Bzová, se konal závěrečný závod Středočeského poháru a závod o pohár prezidenta ÚAMK v minikárách.

Mladoboleslavský tým, závodící pod hlavičkou Minikárklubu při Autoklubu Škoda Mladá Boleslav, přijel v hojném počtu 11 jezdců v 5 věkových kategoriích, a tak i do soutěže družstev mohl postavit velmi silný tým.

Celý závod se odjel na suchu a o výsledku tak rozhodoval skutečně jen silný odraz, najetí ideální stopy mezi slalomovými brankami a hlavně neprobrzdit.
Mladoboleslavští závodníci tento závod zvládli výborně a patřily jim stupně nejvyšší hned ve třech věkových kategoriích.

V nejmladší kategorii M1 dokonce ovládli hned celé stupně vítězů, kdy na 1. místě skončil letos již počtvrté ve své první závodní sezoně nováček startovního pole, Jan Šimůnek. Na 2. místě skončil Filip Novosad a na 3. další Boleslavák Dominik Kubín.

V kategorii M2 patřilo první místo Janu Tejklovi. I třetí věkovou kategorii M3 ovládli Boleslavští, když na 1. místě dojel Milan Novosad a na 2. místě Filip Antoš.

V nejstarších kategoriích patřilo 3. místo Katce Mohelské v kategorii M4 a taktéž 3. místo Martinu Středovi v M5. Tyto vynikající výsledky vynesly boleslavský tým s naprostou převahou i na 1. místo v soutěži družstev.

Další závod se pojede již příští týden v moravských Albrechticích.