S příchodem jara a příznivého počasí začala příprava jezdců mladoboleslavského minikárklubu a jako v minulých letech, jejich tradičním místem čtvrtečních tréninků je opět areál Motorlandu Bělá. I pro letošní sezónu se podařilo získat nové jezdce, takže klub zahájí sezónu s 26 jezdci. Na trénincích je bohatá účast a hlavně ti nejmladší si chtějí vyzkoušet svoji formu před ostrým závodem.

Letošní minikárová sezóna již tradičně začne poblíž Mladé Boleslavi již tuto sobotu v Dražicích. Minikárklub při ÚAMK-Automotoklubu ŠKODA zde organizuje závod O pohár prezidenta ÚAMK, který je v kalendáři zapsán jako 1. kolo Poháru České republiky.

Do letošní sezóny klub vstupuje se silným obsazením ve všech věkových kategoriích, ve většině dokonce na pozicích favoritů. V nejmladší kategorii M1 bude s nejnižším startovním číslem favorita jezdit Petr Podlipský, ale těsné souboje s ním určitě budou svádět i další týmoví kolegové Ondra Velich, sestra Lucka Podlipská nebo Standa Tesař. Želizkem v ohni v kategorii M2 bude určitě Filip Nevosad. Silné obsazení a opět jezdce s nejnižším startovním číslem budou mít boleslavští v kategorii M3. Lukáš Burián zde bude bojovat o svůj již třetí titul, ale o ten budou chtít usilovat i Jan Šimůnek a Dominik Kubín. I dívčí kategorie M3D bude mít favoritku z Mladé Boleslavi. Bude jí Adriana Kubínová. Nejtěsnější souboje o titul sváděli v loňské sezóně Jan Tejkl a Katka Mohelská v kategorii M4, takže i letos jsou oba dva favority.

I ostatní kluboví kolegové mají šanci promluvit do umístění na předních místech, takže bude zajímavé sledovat výkony všech Boleslavských, jak se jim bude dařit naplňovat očekávání.

Pro letošní sezónu chystají boleslavští pro příznivce minikárového sportu překvapení v podobě 24. ročníku Šestidenní minikár, která by se jela v okolí Mladé Boleslavi na začátku prázdnin.

MICHAL ŠIMŮNEK