Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Minikáristé převzali svá ocenění

Praha - Definitivní tečkou za letošní sezonou v minikárové sportu bylo slavnostní vyhlášení soutěží.

4.12.2014
SDÍLEJ:

Nejúspěšnější boleslavští minikáristé sezony 2014Foto: Michal Šimůnek

Minikárová sezóna na závodních tratích sice již skončila, ale pro ty nejúspěšnější končí sezóna až slavnostním vyhlášením a převzetím pohárů ze seriálových soutěží. Hned dvě tyto významné události v uplynulých dnech absolvovali mladoboleslavští minikáristé.

Nejprve se desítka boleslavských minikáristů vydala do sídle Autoklubu České republiky v Praze, kde se sjeli závodníci z celé republiky, aby zde převzali poháry za umístění v Poháru České republiky – Memoriálu Ladislava Buriánka a v Mistrovství České republiky. A výprava to byla opravdu úspěšná, vždyť boleslavští minikáristé při ÚAMK AMK Škoda zde převzali hned devatenáct pohárů, a do Boleslavi putoval i titul Mistra republiky.

V Mistrovství ČR 2014 byli nejúspěšnější:


M1: 3. S. Tesař, 5. A. Slavíková. M2: 4. O. Kolarovský, 6. E. Slavíková. M3: 1. J. Šimůnek, 3. D. Kubín, 5. F. Nevosad. M4: 6. J. Tejkl. M5: 6. P. Melša

Při vyhlašování Poháru ČR 2014 si poháry vybojovali:

M1: 3. S. Tesař, 4. A. Slavíková, 6. K. Podlipská. M2: 4. E. Slavíková, 5. O. Kolarovský. M3: 1. J. Šimůnek, 3. D. Kubín, 6. F. Nevosad. M4: 6. J. Tejkl. M5: 5. P. Melša.

Pro domácí jezdce pro tuto sezónu ještě zbývalo vyhlásit Mladoboleslavský pohár. O ten v letošní sezóně již po devětadvacáté soupeřilo všech dvacet sedm boleslavských jezdců, neboť tento pohár se jezdí bez rozdílu kategorií. Rozhoduje počet odjetých závodů, umístění, ale i počet poražených soupeřů. Takže rozhodují nejen výsledky, ale důležitá je i vytrvalost.

I v tomto seriálu se nejvíce dařilo Janu Šimůnkovi, který tak dokázal obhájit loňské vítězství a připsal si další jedničku na pomyslné minikárové vysvědčení. Za ním se pak seřadili následující jezdci – Eliška Slavíková, Dominik Kubín, Ondřej Kolarovský, Vojtěch Podlipský a šestici nejúspěšnějších uzavřela Anežka Slavíková.

Autor: Jaroslav Bílek

Místo události:
4.12.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Žáci 1.třídy Masarykovy ZŠ a MŠ Brodce, třídní učitelka Zuzana Fenclová

Představujeme prvňáčky ze ZŠ Brodce a ZŠ Bezno

Soukromá střední škola Maja uspořádala v rámci akce Mléko do škol svůj projektový den.
16

OBRAZEM: Maja měla Mléko ve škole

OBRAZEM: Děti se učily první pomoc, pak si prošly nemocnici

Mladá Boleslav - V rámci světového dne úrazu dorazily do Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi i dvě třídy dětí ze Základní školy Kosmonosy. Pro ty si Český červený kříž připravil zajímavou ukázku poskytování první pomoci. Děti si tak mohly vyzkoušet, jaké to je volat zraněnému člověku záchrannou službu, jak poskytnou první pomoc i to, jak se používá automatizovaný externí defibrilátor. Zřejmě největší atrakcí bylo pro děti malování zranění přímo na tělo. Následně si školáci v rámci jedinečné exkurze prošli i část nemocnice. Zavítali například na chirurgické oddělení, k nemocničním dobrovolníkům, nebo na dětské oddělení.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Boleslavské divadlo finišuje s premiérou

Mladá Boleslav – Na prknech Velké scény mladoboleslavského divadla se už tento pátek uskuteční další letošní premiéra. Bude jím hra Deburau.

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení