Jarní část minikárové sezóny zakončuje nejnáročnější závod celého kalendáře. Na začátku prázdnin se největší nadšenci tohoto sportu sjíždějí již od roku 1987 na Mezinárodní šestidenní minikár. Každý den jezdci závodí v jedné etapě a vydržet musí nejen jezdci, ale i jejich závodní stroje. Na své si tedy přijdou nejen maminky léčitelky, ale i tatínkové mechanici. Pořadí určuje nejnižší součet pořadí ze všech šesti etap. 

Nejmladší kategorii M1 (4 – 8 let) ovládli dva mladoboleslavští borci František Středa a Tomáš Čapek. František dokázal vyhrát hned čtyři úvodní etapy, a tak, ačkoli zbylé dvě etapy vyhrál jeho hlavní konkurent Tomáš, pohlídal si již náskok a druhými místy v etapách si udržel celkové vítězství. 

I starší kategorie M2 (9 – 12 let) měla vítěze z rodiny Středových. Dvě etapové vítězství a pravidelné dojíždění na špici zajistily vítězství Adamovi Středovi po napínavém souboji s Jindrou Kalouskem z Libře.

Po dvou vítězstvích v letech 2014 a 2015 se letos i po dvou vítězných etapách musela spokojit s druhým místem Eliška Slavíková v kategorii M3 (13 – 16 let). Na cestě za jejím dalším triumfem se ukázal letos nepřekonatelným Lukáš Bodinek z Hluboček, vítěz čtyřech etap. 

Navázat na svá dosavadní čtyři vítězství v mladších kategoriích se podařilo Janu Šimůnkovi startujícímu v kategorii M4 (17 – 21 let). Souboj to byl ale napínavý doslova do poslední jízdy. Honza sice průběžně vedl, ale jeho největší soupeř a vítěz třech etap měl poslední den dobře zajeto a výsledek by mu stačil i na celkové vítězství. Honza ale nezaváhal, poslední jízdou zrychlil a celkové vítězství uhájil.

Ještě těsnější souboj o první místo se odehrál v nejstarší kategorii M5. Po dojetí etapy měli dva jezdci, mladoboleslavský Petr Melša a olšanský Petr Zonek, stejný součet bodů. Rozhodovat tak musel větší počet lepších umístění v etapách a toto kritérium rozhodlo o vítězství pro mladoboleslavského Petra Melšu. Letošní vítězství bylo pro Petra o to sladší, že při loňské Šestidenní stejně těsným výsledkem se nakonec z druhého místa musel radovat právě on.

V konečném pořadí se mladoboleslavští jezdci v jednotlivých kategoriích umístili následovně:
M1: 1. F. Středa, 2. T. Čapek.
M2: 1. A. Středa, 4. P. Stará, 5. T. Čapková, 8. A. Slavíková, 9. T. Starý.
M3: 2. E. Slavíková, 3. M. Lochman.
M4: 1. J. Šimůnek, 5. F. Nevosad, 7. D. Kubín.
M5: 1. P. Melša, 6. M. Středa.

Minikáristé budou mít nyní zhruba měsíc prázdniny, aby druhou část sezóny zahájili o víkendu 19. a 20. srpna v jihočeských Žalticích.