Kopec Radobýl je nejen místem pro výlety, odkud je nádherný výhled na Litoměřice, Labskou nížinu a horu Říp, ale pro minikáristy je již tradičním místem jejich závodů. V letošním roce se zde sjeli, aby závodili ve 2. kole Mistrovství České republiky.

Závodů se samozřejmě zúčastnili i boleslavští minikáristé a nechyběli ani na stupních vítězů. V nejmladší kategorii M1 výborně jezdil Jan Najman, který si vybojoval 2. místo. Dařilo se i Vojtěchu Podlipskému, který dojel na 6. místě.

Kategorii M2 opět ovládli Boleslaváci, když obsadili všechna místa na stupních vítězů v pořadí Jan Šimůnek, Dominik Kubín, Filip Nevosad.
Mezi prvních šest jezdců se právě 6. místem probojoval Filip Schieber. V Kategorii M3 svedli souboj o stupně vítězů týmoví kolegové Jan Tejkl a Lukáš Burián. Nakonec se ze stupňů vítězů mohl radovat Jan Tejkl a Lukáš Burián se musel spokojit se 4. místem.

S pátým místem se tentokrát musela spokojit Adriana Kubínová v dívčí kategorii M3D. Těsným rozdílem pouhých 2 setin sekundy prohrála až poslední jízdou souboj o vítězství Kateřina Mohelská.

Výsledky

Kategorie M1: 1. O. Gabriška (Velešín), 2. J. Najman (MB), 3. L. Bodinek (Hlubočky). M2: 1. J. Šimůnek, 2. D. Kubín, 3. F. Nevosad (všichni MB). M3: 1. M. Charvát (Velešín), 2. A. Bohačík (Hlubočky), 3. J. Tejkl (MB). M3D: 1. A. Kubínová (MB), 2. M. Bohačíková (Hlubočky), 3. Z. Lysáčková (Havířov). M4: 1. M. Savka (Havířov), 2. K. Hlobilová (Rožnov p. R.), 3. K. Tkadlecová (Vsetín). M5: 1. L. Hynek (Albrechtice), 2. K. Charvát (Velešín), 3. J. Tkadlec (Vsetín).

Slalomoví minikáristé budou nyní mít po jarní části sezony prázdniny. Toto neplatí pro sjezdaře, kteří mají poslední tři týdny do Mistrovství Evropy, které se letos pojede ve francouzském Moras en Valloire. Z mladoboleslavských minikáristů se zúčastní Jan Šimůnek.

V rámci přípravy a odzkoušení upravené minikáry se ještě předtím zúčastní Mistrovství Německa v Uersfeldu.

MICHAL ŠIMŮNEK