Belgické město La Roche en Ardenne se stalo centrem sjezdového minikárového sportu, neboť hostilo na dvě stě posádek, které se sjely bojovat o evropské trofeje. Již 28. mistrovství Evropy připravil belgický minikárový svaz.

Českou republiku zde zastupovalo 15 minikáristů, kteří, co do počtu, patřili k výpravám nejmenším. Jejich výsledky v minulých letech ale naznačovaly, že budou chtít opět na stupně vítězů. V poli startujících nechyběli ani Boleslaváci Jan Šimůnek a posádka Petr Musal a Vlastislav Bufák.

Když před tréninkovou jízdou začalo hustě pršet, nebylo vůbec jisté, zda bude možné závodit. Minikáry totiž většinou používají pouze suché pneumatiky a za deště jsou téměř neovladatelné a při sjezdech velmi nebezpečné. Déšť naštěstí rychle přestal a zbytek závodního víkendu již provázelo příznivé počasí.

Svůj mimořádný cit pro hledání ideální stopy a odvahu opět prokázal jablonecký Jan Sejkora, kterému se letos vyhnuly nehody, a tak od začátku nikoho nenechal na pochybách, že bude opět bojovat o titul v kategorii C4 monopost (jezdci od 18 let). Nakonec s převahou vyhrál!

Nehoda se nevyhnula boleslavskému Janu Šimůnkovi, jezdícímu v kategorii C2 monopost (jezdci 10 – 13 let), kterému v tréninkové jízdě v zatáčce před měřením maximální rychlosti praskl ráfek.

Úsekem s měřením rychlosti projel pouze po třech kolech, poté jen odstavil nepojízdnou káru. V závodních jízdách pak svedl napínavý a úspěšný souboj o třetí místo, které bylo příjemným překvapením.

„Naše kára je slalomový speciál a mezi většími a většinou i odpruženými speciály na sjezd často vzbuzuje zájem soupeřů,“ uvedl jeho otec Michal Šimůnek, mechanik, trenér a sponzor v jedné osobě.

Ještě jedno třetí místo pro český minikárový sport přidala do sbírky jablonecká Michaela Sejkorová, která jela v nové kategorii C9 kart (jezdci 6 – 15 let). Smůlu si naopak vybral její bratr Jakub v kategorii C3 (věk 13 – 17 let), kterého postihl defekt při první závodní jízdě. Zbylé dvě jízdy musel tak jet více na jistotu a při součtu časů ho od třetího místa dělilo pouhých 0,07 vteřiny!

Druhá boleslavská posádka, Petr Musal a Vlastislav Bufák, jezdící v kategorii C6 bob dojela po vyrovnaných výkonech na 12. místě.

Jan Šimůnek, Petr Musal a Vlastislav Bufák se vydávají již o tomto víkendu na další závody do německého Uersfeldu, aby bojovali o body do Evropského poháru.