„Do úterý nebo do středy byla trať v místech u Klenice trochu měkčí, potom to zamrzlo. Záleží na tom, co udělá počasí. Když to přemrzne, bude trať rychlejší, když to naopak povolí, bude to náročnější na fyzičku,“ hodnotil trasu ředitel závodu Antonín Ungermann.

Během dopoledne se postupně představí mladé bikerské naděje, a to v rámci republikového mistrovství mládežnických kategorií. Po obědě bude potom program pokračovat závody mužů a žen kategorie C1.

„Kategorie C1 je v podstatě druhá nejvyšší součást světového poháru,“ vysvětlil Antonín Ungermann. „V mužské a ženské kategorii, kde mohou startovat zahraniční závodníci, máme přihlášky ze šesti států,“ poukázal také na mezinárodní zastoupení ve startovním poli.

Kromě této skutečnosti dokládá význam akce i fakt, že mužský závod bude přímým přenosem přenášet Česká televize. Po skončení odpoledního závodu žen proběhne navíc vyhlášení letošní sezony seriálu Toi Toi Cup.

Místní fanoušky by ale měla zajímat i dopolední klání mládeže, kde se představí hned několik nadějí mladoboleslavského Ivar CS Author teamu. „Myslím, že jsme dobře připravení, že naši závodníci jsou ve formě,“ věří v úspěšný den vedoucí týmu Josef Hladík.

Těsně před sobotním startem sice bohužel domácí družstvo kvůli nemoci přišlo o jednu medailovou naději z kategorie kadetek, i přesto však ve hře zůstává dost závodníků s dobrými šancemi. „V kategorii žáků by kluci měli bojovat o všechny tři medaile a doufám, že někdo z nich vybojuje titul. Máme tam čtyři vyrovnané kluky, tak doufám, že tři z nich půjdou na stupně vítězů,“ přeje si Josef Hladík.

„V kadetech máme ve velké formě Matěje Stránského, takže doufám, že ten se taky popere o titul. Kategorie juniorů je hodně vyrovnaná, tam to bude těžké. Budu spokojený, když tam vybojujeme jednu medaili,“ uzavřel šéf mladoboleslavské stáje.

Michal Konvalina