Silniční mistráky začaly ve čtvrtek časovkou jednotlivců v Sedlčanech, která měřila pro všechny kategorie 13 kilometrů. Jako první se na trať vydali starší žáci a po velmi slušných výkonech obsadili David Šulc 6. místo, Matěj Stránský 12. místo, Jakub Daněk 13. místo a Tomáš Doležal 29. místo. Ve starších žákyních dojela Kateřina Daňková na 6. místě.

V kadetech startovalo přes sedmdesát závodníků a mezi nimi obsadili Josef Hladík 17. místo a Tomáš Ježek 18. místo. Medailovou radost přinesla kategorie kadetek, kde dojela Tereza Vaníčková na 2. místě! Klára Vernerová dojela na pěkném 4. místě a Nicole Hartychová na 10. místě.

Nedělní očistec

V neděli se pokračovalo silničním závodem v Kamýku nad Vltavou. Velmi těžkou kopcovitou trať závodu doplnily ještě přívalové deště, takže se hlavně ze závodu žáků a kadetek stal očistec.

Nakonec tyto dvě kategorie přinesly mladoboleslavskému týmu dvě bramborové medaile, když na 4. místě dojeli David Šulc a Tereza Vaníčková. V žácích další umístění obsadili: 12. Jakub Daněk, 25. Matěj Stránský a 33. Tomáš Doležal.

V kadetkách dojela Klára Vernerová na 6. místě a Nicole Hartychová na 8. místě. V žákyních obsadila Kateřina Daňková 14. místo, v kadetech byli kluci odvoláni před posledním kolem pro časový limit. Závod dokončilo třicet z osmdesáti startujících!

Nyní Ivar CS - Author team čeká 14 dní odpočinek a potom začne příprava na cyklokrosovou sezónu, kde budeme chtít dokázat, že patří k nejlepším v České republice.

Čtěte také: Skvělé: mladí Vaníčková, Hladíková a Šulc jsou zlatí