„Bohužel je to pravda, dnes mi to volala jeho manželka. Vědí to už i na svazu,“ potvrdil Deníku smutnou zprávu předseda Okresního svazu futsalu Pavel Nepil, jenž byl s rozhodčím v častém kontaktu.

Kladeňák Miroslav Maurer podle něj ještě před Vánoci pískal turnaj v kladenské Biosce a dokonce 26. prosince v hale v Doksech. Po návratu domůse mu udělalo nevolno, byl převezen do Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích, kde druhý den po operaci už komunikoval s manželkou. Pak ale nastaly komplikace a upadl do bezvědomí. Byl převezen do komatcentra v Českém Brodu, kde v pátek 27. ledna zemřel.

Maurer byl na vrcholu své rozhodcovské kariéry v 90. letech, kdy řídil i nejslavnější český zápas, derby Sparta – Slavia. Řídil v roli hlavního nebo asistenta hodně přes sto ligových utkání, a to na takové úrovni, že se dostal na listinu mezinárodních rozhodčích FIFA. V roli asistenta rozhodčího působil při zápasech reprezentačních týmů i při utkáních evropských pohárových soutěží.

I po skončení dlouhé prvoligové kariéry zůstal blízko trávníkům, když dělal delegáta komise rozhodčích ČMFS, a blízký mu začal být také futsal, kde naposledy pracoval jako člen subkomise rozhodčích a sekretéř futsalu ve FAČR.

Datum posledního rozloučení s Miroslavem Maurerem ještě stanoveno není.

(rm, jin)