Jak hodnotíte účast na mistrovství Evropy?
Pro náš klub je čest startovat na nejprestižnější klubové akci starého kontinentu. Škoda jen, že Badminton Europe za posledních několik let neudělala takřka nic k zatraktivnění této soutěže, tak aby se jí účastnilo více týmů což je rozhodně škoda pro celý evropský badminton. Pamatuji roky, kdy se šampionátu účastnilo 25 týmů a mistři ze zemí jako Dánsko či Německo, prostě šlo o prestižní záležitost ve smyslu fotbalové Champions League. Poslední roky jde spíše o setkávání „starých známých“ a boj o první místo mezi týmy z Franci a Ruska.

Jaký byl tedy zápas proti ruskému favoritovi?
Bylo to moc těžké, jelikož ruský celek byl velkým favoritem nejen tohoto utkání, ale i aspirantem na zisk evropské trofeje pro nejlepší klub starého kontinentu. Jediný vyrovnaný zápas byl ve dvouhře žen, mezi Elizavetou Tarasovou a Olgou Archangelskou, který Elizaveta prohrála 19:21 ve třetím setu. Ve dvouhře mužů Cristian Savin šel do utkání s průměrným Sergejem Sirantem s moc velkým respektem k soupeři. Čtyřhra mužů i přes snahu naší dvojice byla v dominanci ruské dvojice, která patří mezi nejlepší v Evropě.

Čtvrtfinále je nakonec tedy dobrým výsledkem?
Umístění ve čtvrtfinále bychom před začátkem turnaje brali a je to určitě dobrý výsledek vzhledem k silné konkurenci mezi poslední osmičkou, vždyť třeba domácí tým Bialystoku (Dziolko, Rogalski, Sarosi, Zaitsava) se do čtvrtfinále nedostal. Za poslední čtyři roky jsme se třikrát umístili ve čtvrtfinále což určitě svědčí o síle našeho týmu. Na druhou stranu všechny týmy, které postoupily do semifinále mají již značně kvalitní kádr na všech postech a mnoho zkušeností s boji na Mistrovství Evropy. Z tohoto pohledu je velmi těžké dosáhnout na medaili pro náš tým, který je tvořen juniory, či hráči jenž všichni nejsou pravidelně na evropské tour. Přesto si myslím, že je v silách našeho klubu v brzké době prolomit prokletí čtvrtfinále a postoupit do semifinále, případně dále. Je třeba i nadále tvrdě trénovat a kádr doplnit tak, abychom na všech postech byli konkurence schopni v evropském měřítku. Náš klub již nyní pracuje na posílení kádru do příští sezóny, tak abychom zvítězili v české extralize a získali medaili na Mistrovství Evropy.

Tak povídejte, jak probíhá skladba týmu na novou sezonu?
Co se týká skladby kádru před novou sezónou, je celkem dost změn v návaznosti na to, že český svaz neomezuje počet hráčů z EU, ale může startovat jen jeden hráč mimo unii. Odešli Rasmus Fladberg jenž ukončil profesionální kariéru a začal pracovat v renomované dánské firmě, Christian Lind Thomsen odešel do švédského Göteborgu kde bude jak hrát tak trénovat mládež, Anatoliy Yartsev z rodinných důvodů přerušil profesionální kariéru, to jsou odchody.

A příchody?
Máme podepsanou smlouvu s Dánem Emilem Holstem 48.hráčem světového žebříčku ve dvouhře, dále pak podepsal Dán Kristofer Knudsen 60. hráč světového žebříčku ve smíšené čtyřhře, dále usilujeme ještě o příchod jedné dívky a jednoho deblového hráče. Jsem rád, že smlouvu prodloužila ruská reprezentantka Elizaveta Tarasova jenž na Mistrovství Evropy klubů předváděla velmi dobré výkony a stává se oporou týmu. Diváci se opět mohou těšit na Jana Fröhlicha. Všichni ostatní hráči zůstávají a je předpoklad výkonnostního růstu především u mladých benáteckých odchovanců Savina a Zuzákové.

A můžeme se těšit i na druhý ročník prestižního vánočního turnaje?
Druhý ročník Benátky Masters se bude konat 28. prosince v NIBE Aréně. V současné době jsou potvrzeni česká jednička Adam Mendrek světový žebříček 91., polská jednička Adrian Dziolko v současné době 111. hráč světového žebříčku, Cristian Savin v současné době 17. hráč světového juniorského žebříčku a 191. místo světového žebříčku dospělých. Čtvrtý hráč bude oznámen během léta. Turnaj by měl být v konceptu, jako byl vloni, i když chystáme některé novinky.