V silné konkurenci si nevedli rozhodně špatně a importovali do města automobilů stříbro a bronz. O nejvýraznější úspěch se tentokrát postaral nejstarší člen výpravy Ladislav Mareš v kata mužů nad 50 let, kde vybojoval stříbro. 

Vicemistr republiky s nadsázkou uvedl, že je dobře, že nevyhrál a má aspoň stále o co bojovat. „První mistrovství s kategorií závodníků nad čtyřicet let se uskutečnilo už před sedmi lety u nás v Mladé Boleslavi, ale k medaili mi každý rok krůček chyběl. Letos to konečně cinklo,“ sdělil spokojený Mareš. K mistrovskému titulu organizace SKIF, stříbru FSKA z minulého týdne a dvěma bronzům z akademického mistrovství přidal nyní boleslavský reprezentant i další cenný kov z šampionátu Českého svazu karate. 

Ilustrační foto
Kam o víkendu za sportem

Mareš byl navíc stejně jako vloni v týmu mužů TJ karate Praha v kategorii kata družstev, kde obdobně jako před rokem získal bronz. Ve stejné disciplíně žen bodoval boleslavský tým, který ale málem nestartoval. „Bohužel těsně před turnajem odstoupila jedna z našich závodnic, a tak jsme narychlo sháněli náhradnici v jiném oddíle,“ svěřil se trenér karatistů. Nakonec se podařilo dvojici Michaela Cyrany a Simona Hlaváčková doplnit o Reginu Plašilovou ze Dvora Králové nad Labem. „Děvčata měla velmi málo času na secvičení, ale bronz získala zaslouženě,“ dodal k výsledku trenér. 

Karatisty nyní čeká už jen vánoční turnaj začátečníků a nejmladších závodníků v Ústí nad Labem. 

Ilustrační foto
Házenkářská garda skončila třetí