Pod hlavičkou ACCR Entry Engineering se letos Filip Mareš s Radovanem Buchou postaví obrovské konkurenci v seriálu European Rally Championship. Mělo by se tak stát na všech 8 plánovaných soutěžích a osvědčenou techniku v podobě vozu Škoda Fabia Rally2 Evo připraví, stejně jako v předchozí sezóně, PMX Rally Management.

Mladoboleslavská posádka tak stojí před další výzvou. Po ojedinělých startech v předešlých sezónách, půjde pro Filipa Mareše o vůbec první účast v celém kontinentálním seriálu, stejně tak i pro spolujezdce Radka Buchu. První měření sil je tady – o druhém březnovém víkendu na populárních šotolinových „rychlostkách“ v okolí portugalského města Fafe. Na konci letních prázdnin pak kolotoč ERC tradičně zavítá i do okolí Zlína při Barum Czech Rally.

„Tvrdě jsme na tom pracovali od poloviny loňské sezóny a věřím, že se naše úsilí vyplatí a budeme v Evropě dělat českému rallysportu dobré jméno. I když pro nás práce na zajištění potřebného budgetu ještě nekončí, chci moc poděkovat všem partnerům, kteří do toho jdou s námi. Těší mě, že pokračujeme s velkou většinou partnerů z předchozích sezón včetně Entry Enginnering a Laureta Auto a připojili se k nám i noví podporovatelé. Pro naše letošní starty v Evropě jsme dostali také reprezentační podporu od Autoklubu ČR.“

Z důvodu četných termínových kolizí se Mareš s Buchou v letošní sezóně MČR představí bohužel jen v ojedinělých případech. Jejich pestře zbarvená Fabia, obutá na soutěžních pneumatikách PIRELLI, by ale neměla chybět na startu úvodního závodu ve Valašském Meziříčí. „Mrzí nás, že se v česku nemůžeme představit na více podnicích, ale jasnou prioritu dostává v tomto směru naše účast v ERC. V Portugalsku nás čeká ohromná konkurence a nikdy před tím, jsem v dané oblasti nezávodil, ani nebyl. Bude tak hodně těžké stačit zkušenějším posádkám. Pro dobrý výsledek ale uděláme naprosté maximum. Nebude vůbec snadné dostat se do elitní desítky, osobně bych při prvním startu za velký úspěch považoval umístění v TOP5,“ netají se svými ambicemi Filip Mareš.

Rally Serras de Fafe se uskuteční ve dnech 10. – 12.3. a její harmonogram čítá celkem 17 rychlostních zkoušek o celkové délce 180 km. Fanoušci, kteří se nevydají sledovat závodění přímo do Portugalska, mohou průběh jednotlivých rychlostních zkoušek sledovat živě na platformě WRC+.

Mareš už má za sebou středeční testování a podle jeho slov to nebyla procházka růžovou zahradou: „Středeční test byl opravdu očistec a dobrá prověrka toho, jestli jsme na úvodní závod ERC dobře připravení. Ve čtvrtek nás čekají seznamovačky a celý den by mělo zase pršet.“