Benátecká badmintonista Tomasz Mendrek vybojoval 2. místo v mezinárodním turnaji vetránů v kategorii nad 40 let ve Skotsku. a dosáhl vynikajícího úspěchu.

„Jsem velmi, ale velmi spokojený,“ řekl po turnaji Mendrek. „Až ve finále jsem podlehl mistru Evropy v kategorii nad čtyřicet let Rajeev Baggovi z Anglie, který je původem Ind. V cestě do finále jsem porazil Švédy Magnuse Gustaffsona a Olofa Svenhanna a v rozhodujícím zápase o vítězství ve skupině jsem zdolal miláčka domácího publika a nasazenou jedničku v turnaji Alana McMillana po třísetovém boji. Ve finálovém duelu mi zvláště ve druhém setu chybělo velmi málo a mohl se hrát třetí set.“

Tomasz Mendrek nastoupil v turnaji i ve čtyřhře, kde jeho partnerem byl Ian Young z Irska. Po vítězstvích nad švédskou dvojicí Baeza – Svenhamm a irským duem Fetridge – Turkington podleh i Mandrek s Youngem anglickému páru Hubt – Pointing, který se stal pozdějším vítězem.

Druhý benátecký zástupce Saami Schwott obsadil ve dvouhře 17. – 21. místo, v mixu 5. – 8. místo a ve čtyřhře taktéž 5. – 8.místo.