Dlouho očekávaný pokus o český rekord v jízdě na kolečkových bruslích za vodičem ztroskotal na banalitě. Mezi panely byla díra, proto nebylo možné zrychlit.

Mladoboleslavský jezdec Petr Manďák však tvrdí, že není zklamán. „Rekord nepadl, ale celý den jsme si náramně užili.“

Na letiště v Hradci Králové proudily od samého rána davy lidí. Konal se tam velký mezinárodní tuningový sraz. A Petr Maňdák byl jedním z těch, kterého chtěli diváci vidět. Ohlásil totiž pokus o český rekord. Doposud jel Petr největší rychlostí 191 kilometrů za hodinu. To jel za motorkou, která už nebyla schopna jet rychleji. Nyní měl jet za americkým vozem, ten se ale porouchal, a tak Petr jel opět za motorkou.

A proč se nepodařilo překonat v Hradci dvousetkilometrovou hranici, o které Petr dlouho snil? „Těsně před koncem čtyři sta metrů dlouhého úseku, kde se rychlost už pomalu blíží ke zmiňované dvoustovce, byla mezi panely díra. Řidič motocyklu ji naštěstí včas spatřil, ale musel se strojem a Maňdákem v závěsu udělat mírný oblouk, aby se nepříjemnému místu vyhnul. To nás stálo tu rychlost, která ke dvoustovce chyběla. Je to pochopitelně škoda, ale život jde dál. Tohle není žádná katastrofa,“ uvedl po závodě Petr Manďák, kterého ani na chvíli neopustila dobrá nálada.