Mistrovství republiky ve freestyle skocích do vody se uskutečnilo v Hříměždicích u Příbrami. Mezi účastníky nechyběl ani Boleslavák Petr Manďák, který skvělým výkonem vybojoval stříbrnou medaili.

„Této akce se účastním pravidelně již čtvrtým rokem a tento rok se mi dařilo. Letos jsem se umístil na nádherném druhém místě,“ zářil spokojeností ze svého úspěchu Petr Manďák a dodal:

„Akce se koná v nádherném přírodním lomu, sejde se zde vždy přes dvaapůl tisíce diváků a skokani z celé Evropy si tu vychutnávají parádní atmosféru závodů s možností volného koupání a večerních koncertů.“

Co bylo důvodem Manďákova pronikavého úspěchu? „Je to o dokonalé koncentraci a soustředění na skok. Skákat ze šestiposchoďového domu salta do vody chce i hodně odvahy. Podařilo se mi salto pozadu s půlvrutem přetočené do salta popředu s čistým dopadem. Je to hlavně o psychice, ta hraje roli tak z osmdesáti procent, a pak si jen užít nádherného adrenalinu, když padáte z výšky dolů,“ řekl ke svému úspěšnému vystoupení v Hříměždicích Petr Manďák.