Legie Příbram – Malibu Mladá Boleslav 6:5

S hodně slepovanou sestavou odjeli futsalisté Malibu bojovat o divizní body do Příbrami. „Měli jsme hodně absencí, tak dostali šanci mladíci z B mužstva. Pro Malíka a Kateřiňáka to byl dokonce vůbec první zápas za áčko,“ komentoval sestavu kapitán Ondřej Pechanec. I přesto chtělo ale Malibu na palubovce soupeře bodovat.

K vidění bylo vyrovnané utkání, v němž se oba celky přetahovali o vedení. Do výraznějšího odskočila z kraje druhé půle Příbram. Malibu ale stupňovalo svůj tlak a nejprve nejlepší hráč hostů Zdeněk Bělík snížil na 4:5, aby v poslední minutě vyšla souhra při power–play se zakončením Dvořáčka do prázdné.

Dvacet vteřin před koncem, ale přišel o míč Bělík a domácí využili přečíslení tři na jednoho vítěznou brankou šestnáct vteřin před koncem.

Hosté se ale ještě dlouho po utkání zlobili na rozhodčí. „Brance předcházel naprosto evidentní faul na Bělíka! Absolutně nechápu, proč se ho báli rozhodčí odpískat,“ zlobil se po zápase zklamaný trenér Bílek.

Branky: Čech 3, Šimák 2, Valta – Bělík 2, Dvořáček 2, Maňas.

Rozhodčí:
Peták, Petráň. ŽK: 3:3. Diváci: 10.

Malibu: Malík, Dvořáček, Pechanec, Kohnhäuser, Kateřiňák, Javůrek, Maňas, Bělík.

Atmos Bělá – HFK Příbram 7:5

Atmos přivítal podle umístění v tabulce slabšího soupeře a zdálo se, že brzy bude rozhodnuto, když po deseti minutách vedl už 4:0.

„Pak se ale domácím „podařilo“ polevit, neproměňovali jsme šance a snažili se namísto osvědčené střelby vodit míč až do branky. Soupeř se gólem chytil a během tragických posledních několika desítek sekund prvního poločasu jsme inkasovali ještě dvakrát,“ hodnotil závěr první půle vedoucí týmu Lukáš Verner.

Hosté po prvním poločase zjistili, jak na domácí hrát. V druhé části se jim pak díky trpělivé obraně a účinným brejkům podařilo dokonat obrat a rázem to bylo 4:5.

„Za tohoto stavu jsme již nebránili a na obou stranách se vršili neproměněné šance. Ze soupeřova brankáře jsme udělali gólmana a několikrát málem zlomili břevno a tyč. Když už i optimistům začala docházet trpělivost, podařilo se minutu před koncem vyrovnat, což soupeře dokonale položilo. Vypadalo to na oboustranně přijatelnou remízu, ale tlak nepolevil a po dalších dvou brankách zůstávají tři důležité body doma,“ dodal Verner.

Branky: Korejza 3, Kvajsar 2, Zimmermann, Keszeg.

Rozhodčí: Tylchert, German. ŽK: 1:0. Diváci: 80.

Atmos: Verner, Štefan, Korejza, Karásek, Tošovský, Zimmermann, Smejkal, Kvajsar, Keszeg, Bláha.

AFC Kralupy n. V. – MBV MB 6:7

Skvělý výsledek přivezlo MBV z palubovky lídra krajského přeboru, jenž do sedmého kola neztratil ještě ani bod.