Atmos Bělá – Legie Příbram 8:4

Bez Jana Flachbarta v sestavě přivítali futsalisté Atmosu nováčka z Příbrami.

Ten vstoupil do zápasu bez bázně a hany a v první pětiminutovce se dostal do vedení 2:0. Domácí se dokázali ze studeného úvodu vzpamatovat a záhy bylo vyrovnáno.

Klíčová pasáž zápasu přišla za stavu 3:3. Domácí dokázali během dvou minut vsítit tři slepené góly a vytvořili se rozhodující náskok.

Ve druhém poločase měly oba týmy dostatek šancí, ale činili se oba brankáři, a tak každý z celků přidal už pouze po jednom gólu.

Celtic Kladno – Malibu MB 1:5

Malibu potřebovalo bodovat a zápas na půdě posledního Celtiku k tomu byl ideální příležitostí. V prvním poločase ale kralovali oba brankáři. Po dvaceti minutách se šlo do šaten za neobvyklého stavu 0:0.

Vyrovnaný futsal pokračoval i po změně stran, ale aktivnějším týmem bylo Malibu. „Hráli jsme trpělivě zezadu a čekali na chybu soupeře,“ řekl kapitán Mladé Boleslavi Ondřej Pechanec.

Pak vzala osud zápasu do rukou nedávná posila týmu David Miškovský. Po úniku s Bělíkem otevřel skóre střelou pod břevno. Domácí dokázali najít odpověď v podobě vyrovnání, ale Miškovský řádil dál. Po samostatné akci vrátil Malibu vedení a na 3:1 zvýšil z penalty po faulu na svou osobu.

Boleslavští ve zbytku zápasu pozorně bránili své vedení a v závěru přidali i další dvě branky. Nejprve proměnil desetimetrový kop s přehledem Skramužský a gólový účet zápasu uzavřel do prázdné branky Pechanec.

„Jsme rádi, že jsme to tady dnes ubojovali. Zatím se nám letos herně vůbec nedaří, tak musíme o to více bojovat a věřit, že se herní mizerie zlomí,“ uzavřel Pechanec.

Branky: Miškovský 3, Skramužský, Pechanec.

Rozhodčí: Orálek, Vážan. ŽK: Bělík. Diváci: 30. Poločas: 0:0.

Malibu: Tvaroh, Jiránek, Skramužský, Budinský, Mrvík, Kříž, Pechanec, Bělík, Dvořáček, Miškovský, Plintovič.