Ani jeden z boleslavských zástupců ve vyšších futsalových soutěží nevkročil do nové sezony úspěšně. Zatímco účastník divize A Malibu neuspělo na palubovce loni posledního týmu tabulky z Děčína, bělský Atmos prohrál v Benešove s Tenisáky.

Tenisáci Benešov – Atmos Bělá 4:2
Hosté v prvním kole drželi krok hlavně v prvním poločase, který skončil 1:1. Po změně stran ale domácí zabrali, a tak Bělští jeli domů s prázdnou.

Bílý Balet Děčín – Malibu MB 7:6
V hale ve vesničce Libouchec, ležící u německých hranic, byla v první desetiminutovce k vidění opatrná oťukávaná. Pak ale Malibu roztočilo kombinační kolotoč a během tří minut se dostalo do vedení 3:0. „Bohužel, nás vedení ukolébalo a my jsme si začali myslet, že to půjde samo. Přestali jsme plnit taktické pokyny a soupeře jsme pustili do hry,“ hodnotil trenér Jaroslav Bílek poslední čtvrtinu prvního poločasu. Během něj nejenže domácí vyrovnali, ale dokonce se patnáct vteřin před odchodem do kabin dostali do vedení.

Druhý poločas byl ve znamení stálého tlaku Boleslavských, zatímco domácí se zatáhli do obranného valu před vlastní branku a spoléhali na rychlé protiútoky. Z jednoho se ve 28. minutě dostali do dvoubrankového vedení.

Malibu tak sáhlo k osvědčené power–play a dvakrát se dostalo na dostřel jediné branky. Domácí však dokázali vždy odskočit na dvojitý rozdíl. Minutu před koncem snížil na 6:7 svým čtvrtým gólem v zápase Polanka a zápas gradoval.

Půl minuty před koncem mělo Malibu velkou šanci na vyrovnání, když Kvapil kopal desetimetrový kop po šestém faulu Děčína, ale vyrovnat nedokázal.

Branky Malibu: Polanka 4, Plintovič 2.

ŽK: Kvapil, Javůrek. Diváci: 5. Poločas: 4:3.

Malibu: Pára – Javůrek, Kvapil, Dvořáček, Krejčí, Plintovič, Polanka, Bílek, Leskovjan.