Malibu Mladá Boleslav – Démoni Česká Lípa 7:3

Po dvou porážkách v Příbrami a ve Slaném se futsalisté Malibu historicky poprvé představili v divizní soutěži před svým publikem. A nejen před svým. Hostující tým z České Lípy totiž do boleslavské sportovní haly doprovodilo šest desítek jejich příznivců, kteří neúnavně po celý zápas českolipské futsalisty povzbuzovali. Domácí fandové, kteří na zápas také dorazili v hojném počtu se však nenechali zahanbit.

A zahanbit se nenechali především domácí hráči, kteří byli o poznání pohyblivější, na rozdíl od soupeře přesněji kombinovali a kdyby si dali více záležet v koncovce, odjel by soupeř s větším přídělem.

Zápas začal oboustranně opatrnou oťukávanou - nikdo nechtěl inkasovat jako první. Tatkovku hry ale pomalu přebírali domácí a ti se také radovali jako první v 15. minutě po trefě Plintoviče, na níž vzápětí navázal Boško a třetím zásahem Polanka. Hosté měli také několik slibných příležitostí, ale recept na vynikajícího Januru v první dvacetiminutovce nepřekonali.

Hráči Malibu hráli velmi zodpovědně v obraně, což je stálo množství sil, a tak se během druhého poločasu dostali do hry také všichni hráči ze střídačky. Do druhé dvacetiminutovky vstoupili hosté s odhodláním co nejdříve snížit, ale hned po minutě je zpátky na zem srazil Skramužským přesně trefený přímý kop. Malibu přidalo i další góly - po pěkné kombinaci se trefil Polanka a druhou branku v zápase přidal také velmi aktivní Boško. Hosté se tlačili do zakončení, ale Janura čaroval i v těch nejvyloženějších šancích. Nakonec jej překonal pět minut před koncem Zelenka.

Sedmý hřebíček do českolipské rakve pak zatloukl Javůrek, jenž v úniku dvou domácích na brankáře Michálka, naznačil přihrávku a do prázdné branky zaznamenal svou premiérovou branku v mistrovském zápase za A tým Malibu. Domácí už v závěru polevili v koncentraci a užívali si ovace domácího publika, čehož Démoni využili ke zkorigování výsledku.

Branky: Boško 2, Polanka 2, Plintovič, Skramužský, Javůrek – Zelenka, Nevrlý, Michálek.

Rozhodčí: Kudrna, Šubrt. Diváci: 150. Poločas: 3:0

Malibu: Janura – Bernat, Mrvík, Leskovjan, Kříž, Polanka, Boško, Plintovič, Vladyka, Jiránek, Javůrek, Skramužský.

Č. Lípa: Michálek - Kaňkovský, Dutka, Zdich, Půlpán, Nevrlý, Zelenka, Dušánek, Horáček.