Futsalové soutěže pomalu vrcholí, na programu už měly 16. dějství a lídři obou soutěží nezaváhali.

DIVIZE

Dobřichovice – Malibu 3:4

Lídr soutěže zajížděl na palubovku loňského účastníka druhé ligy. Hosté chtěli tři body k udržení sedmibodového náskoku na čele. „V prvním poločase jsme byli mírně lepším týmem, ale domácím skvěle chytal brankář," hlásil asistent trenéra Malibu Filip Razák.
Po změně stran šli hosté do vedení po dorážce Plintoviče a pumelici Skramužského. Domácí ale dokázali pět minut před koncem vrátit výsledku remízovou podobu. S tím se ale Malibu nehodlalo smířit a v závěrečném tlaku dokázal dotlačit míč do branky čímsi Jiří Volf.
Branky: Větrovec, Janouš, Kocourek – Plintovič, Skramužský, Kvapil, Volf. Rozhodčí: Orálek, Vážan. ŽK: 1:2. Diváci: 20.

Skvělý druhý poločas předvedli na palubovce Třebusic futsalisté Kolína, kteří už v poločase prohrávali 1:4, přesto dokázali výsledek otočit ve svůj prospěch. Po přestávce nastříleli čtyři branky a protože obrana s brankářem pracovala skvěle, Třebusice se už neprosadily ani jednou. Musela tak přenechat znovu druhé místo Legii Příbram, která proti MCE Slaný předvedla především skvělý první poločas. Po přestávce si už Legie vítězství uhlídala.

16. kolo: Legie Příbram – MCE Slaný 8:1 (6:0), (Dobřichovice – Malibu Ml. Boleslav 3:4 (1:1), Teplice B – Kralupy 7:2 (5:2), Třebusice – Kolín 4:5 (4:1), Jablonec – Brandýsek 8:5 (3:2), Hrasl Slaný – 1.DFK Slaný 3:6 (3:2).

KRAJSKÝ PŘEBOR

ISŠ Příbram – MBV MB 17:11

Punc neporazitelnosti dál udržuje lídr ISŠ Příbram, která si připsala další skalp soupeře, tentokrát MBV Ml. Boleslav. Byl to ale divoký zápas, soupeř nastřílel 11 branek, přesto mu to na body nestačilo. ISŠ Příbram byla o šest branek lepší.
Branky: Holan 6, Staroba 4, Buch 4, Sandr 2, Krupa – Doležal 4, Král 3, Šolc 2, Möbius, Hůlka. Rozhodčí: Peták, Kovář. ŽK: 1:1. Diváci: 23.

Joga Players – Rakovník 3:4

Ani hattrick Antonína Kiceluka nestačil domácím na zisk bodů proti silnému Rakovníku.
Branky: Kiceluk 3 – Somol, Severin, P. Tvrz, M. Tvrz. Rozhodčí: Trlida, Dragoun. ŽK: 0:4. Diváci: 10.

Ještě větší brankové hody byly k vidění ve Slaném, kde Čechie hostila HFK Příbram. Příbramští borci jsou známi svoji ofenzivou, nastříleli 13 branek, ale ani jim to na body nestačilo. Čechie tak navýšila svůj náskok na čtyři body před Mělníkem a Rakovník. Mělník má ale zápas s Bělou odložený, neboť jeho juniorské výběry, jejichž sestava tvoří gró béčka, hráli o víkendu finále juniorské ligy. Spokojen mohl být i nováček SK Slatina, který nastřílel Celticu 11 branek a stále bojuje aspoň to to třetí místo.

16. kolo: FC O.K. Kladno – Sj. Kladno 11:8 (4:5), Čechie Slaný – HFK Příbram 16:13 (9:9), Olympik Mělník B – Atmos Bělá p. B. dohrává se 23. 2., SK Slatina – Celtic Kladno 11:7 (5:2), ISŠ Příbram – MBV Ml. Boleslav 17:11 (6:4), Joga Players Ml. Boleslav – Atlantic Rakovník 3:4 (1:1).

LIBERECKÝ PŘEBOR

Doubrava – Inter Liberec 6:13

Jizeran přišel na domácí palubovce o druhé místo. Kromě jeho přemožitele jej přeskočila také rezerva turnovského Dalmachu.
Branky: Zakouřil 2, Bárta, Votoček, Vrabec, Tvrdý – Soukup 2, Lode 2, Smrž 2, Valášek 2, Scheufler 2, Hruboň, Brauner, Budský. Rozhodčí: Nagy, Pleštil. ŽK: 3:1. ČK: Koubek, Šelemberk (oba Doubrava).