II. liga západ – 1. kolo

Malibu MB – Combix Ústí n. L. 6:2 (2:2)

Futsalisté Malibu zvládli vstup do druhé druholigové sezony vítězně. Bez zraněného Zdeňka Bělíka, který bude Malibu ale i fotbalovým Rejšícím pro zranění kolena chybět několik týdnu, doma dokázali porazit tým z Ústí nad Labem. Ten přijel v nedělním večeru do Mladé Boleslavi v oslabené sestavě z důvodu kolize s fotbalovými zápasy.
I přes to, ale měli hosté dobrý vstup do zápasu, když dvakrát během prvního poločasu vedli, Malibu ale dokázalo vždy najít odpověď. Na první gól Malce odpověděl Král, druhé vyrovnání přinesla hlavička Maňase po centru Razáka.
„Hosté přijeli jen se dvěma hráči na střídání, z čehož vyplývala jejich taktika hrát ze zabezpečené obrany a spoléhat na brejky. My jsme naopak museli bušit do plných," komentoval průběh prvního poločasu asistent trenéra Ondřej Pechanec. Do kabin se šlo za stavu 2:2, ale domácí ještě další šance zahodili. Po akcích Kohnhäusera nebo Karáska míč doslova poskakoval na brankové čáře.
Hned úvod druhého poločasu přinesl domácí vedení. Nováček v sestavě Ondřej Rudzan vybídl ke skórování Maňase a ten nabídku neodmítl. Malibu pomalu ale jistě navyšovalo svůj náskok po branách Maryšky a Kvapila.
Hosté ještě v závěru zápasu zkusili hru bez brankáře, ovšem tu ihned ztrestal do prázdné branky Razák. „Jsme rádi, že jsme vstoupili do sezony výhrou. Ta nás po nepovedené přípravě trochu uklidní. Soupeř nám však pozici ulehčil svou sestavou. Hned v pátek se ukáže, jak na tom doopravdy jsme," připomněl Pechanec páteční utkání, v němž přijede do Mladé Boleslavi jeden z favoritů soutěže a loňský účastník nejvyšší Chance futsal ligy Olympik Mělník.

Branky: 5. Král (Karásek), 9. Maňas (Razák), 23. Maňas (Rudzan), 25. Maryška (Vaněk), 34. Kvapil (Volf), 39. Razák – 3. Malec (Friedl), 9. Malec (Paseka). Rozhodčí: Nagy, Vrtal. ŽK: Maňas – 0. Diváci: 130.
Malibu: Tvaroh – R. Kohnhäuser, Razák (21. Rudzan), Maňas, Maryška (32. Polanka) – Korejza, Volf, Král (21. Vaněk), Karásek (28. Kvapil).