Démoni Česká Lípa - Malibu Mladá Boleslav 4:3 (3:2)

Už před zápasem v Lípě hlásil kouč boleslavského Malibu Jaroslav Bílek, že pro jeho tým je zápas takovým malým derby. „Vždyť za Démony hraje i několik Boleslaváků – Standa Bejda, Jakub Synek, Matouš Kubelka, nebo Honza Buryán z Benátek."

To ještě netušil, že právě Jakub Synek se stane katem jeho týmu. Velkou pikantérií budiž fakt, že právě Synek bydlí v Mladé Boleslavi s útočníkem Malibu Markem Maňasem.

Domácí totiž vyhráli zápas 4:3, když rozhodující gól zajistil v předposlední minutě Jakub Synek, jemuž ideálně nahrál Karel Kaňkovský.
Skóre napínavého zápasu otevřel ve 4. minutě po opakované střele Lukáš Demke.

Hosté z Malibu se prezentovali jako takticky vyspělý tým a v 8. minutě se dočkali srovnání skóre na 1:1 zásluhou dorážky Bělíka.
Další góly padaly až v samém závěru prvního poločasu. Nejprve zvýšil na 2:1 domácí Synek, ale hned za pár okamžiků využil zaváhání českolipské obrany nepokrytý Karásek. Do kabin však šli přece jen spokojenější Démoni. Padesát vteřin před pauzou vrátil České Lípě vedení Jäger 3:2.
Druhá část přinesla hodně emocí z obou stran, nad čímž rozhodčí své oči nezavírali. A na konci 29. minuty nařídili proti Démonům penaltu, ze které Boško vyrovnal.

Radost jim ale pokazil minutu před koncem již zmiňovaný Jakub Synek vítěznou brankou na konečných 4:3!

„Soupeř se proti nám předvedl stejně jako v našem podzimním vzájemném utkání: má velmi dobrý tým, navíc předvedl několik nebezpečných nacvičených signálů. Ale myslím si, že hlavně ve druhé půli jsme měli víc ze hry a zaslouženě vyhráli. Proto našim klukům patří velké poděkování za zodpovědný a týmový přístup," konstatoval spokojený domácí kouč Kruliš.

Jeho protějšek, kormidelník FC Malibu Jaroslav Bílek, hodnotil utkání v klidu: „Diváci viděli krásný zápas, který se musel líbit. Nechyběly pěkné akce ani emoce. S favoritem jsme sehráli vyrovnané utkání, v němž se štěstí naklonilo v závěru k domácím. My jsme bohužel chvíli předtím svou šanci nevyužili, kdy nám přečíslení dva na jednoho vychytal Michálek, a pak přišla naše chyba v obraně, kterou bohužel dokázal Boleslavák Synek potrestat. V závěru to bylo hodně emotivní na hřišti i v hledišti. Já osobně mám taková utkání rád, ale to plivání na nás si mohli jinak vždy skvělí fanoušci České Lípy přece jen odpustit."

Branky: 4. Demke (Bejda), 19. Synek (Buryán), 20. Jäger (Buryán), 39. Synek (Kaňkovský) – 8. Bělík (Maňas), 19. Karásek (Volf), 29. Boško. Rozhodčí: M. Černý, O. Černý. ŽK: 2:3. ČK: 1:0 (39. Buryán). Diváci: 120.
Démoni: Michálek – Bejda, Kaňkovský, Synek, Buryán, Jäger, Demke, Paleček, Bažant, Kubelka, Mikysa.
Malibu: Tvaroh – Bělík, Kohnhäuser, Maňas, Polanka, Volf, Korejza, Karásek, Boško, Maryška, Javůrek.