Dlouhodobé futsalové soutěže se sice ponořily do letního spánku, jedna z nich však probíhá i v těchto dnech, kdy vítězí spíše venkovní sporty.

Futsalisté totiž měli na programu čtvrtfinálové zápasy středočeské části Poháru FAČR – JS Agency Cup. V nich se žádné překvapení neudálo a do semifinále postoupili všichni čtyři favorité.

Malibu Mladá Boleslav – Olympik  Mělník
1:2 (0:0)
Nejvyrovnanější partii sehrálo divizní mladoboleslavské Malibu s mladíky z druholigového Olympiku Mělník.
První půle příliš futsalové krásy nepobrala. Na obou týmech byla patrná nerozehranost a během 25 minut hrubého času si žádná ze střel nenašla cestu do sítě. Druhé dějství pojali aktéři duelu poněkud ofenzivněji. Jedinečnou šanci otevřít skóre měl Jurčovský, ale pokutový kop poslal vedle.
Střelecké prokletí prolomil až v 37. minutě levačkou Gabčo, který přetavil ve vedoucí gól milimetrový pas Šimandla. Hned nato si domácí srazili do brány střelu Šuby mladšího a bylo to 0:2.
V závěru, kdy oba týmy střídavě zkoušely hrát bez brankáře, Kohnhäuser doklepával po skrumáži do branky a zadělal na drama. I přes další hru bez brankáře však už vyrovnání nepřišlo.
Branky: 49. Kohnhäuser – 7. Gabčo, 42. Šuba ml. Rozhodčí: Černý, Dragoun. ŽK: Bělík (MB). Diváci: 25.
Malibu: Malík (26. Tvaroh) – Bernat, Kohnhäuser, Polanka, Kraus, Pechanec, Bělík, M. Dvořáček, Reyes (Maňas). Olympik: Machulka (26. Jenč) – Jurčovský, Pokorný, Šuba ml., Gabčo, Volf, Šimandl, Prejsa.

Zdroj: Youtube

Knockout Příbram – SAT-AN Kladno
3:6 (2:2)
V dalším utkání hostil příbramský Knockout prvoligový SAT-AN Kladno.
V první půli příbramští futsalisté dvakrát vedli. Hosté však pokaždé bleskově vyrovnali. Po změně stran pak již ve 25. vteřině otočili výsledek ve svůj prospěch. Knockout ještě vyrovnal, ale na další zásah už neodpověděl. Při chybném střídání inkasoval popáté a v závěrečné power-play pečetil postup kladenský gólman zásahem přes celé hřiště.
Branky: 8. Kočí , 21. Lantora, 32. Kočí – 10. Hlaváč, 21. Veselka, 26. Holub, 34. Kvapil, 40. Kvapil, 49. Čížek. Rozhodčí: Peták, Petráň. ŽK: Čupr, Kočí – Kvapil, Fujdiar. Diváci: 10.
Knockout: Zykán – Kočí, Voříšek, Čupr, Jendruščák, Kocourek, Lantora.
Kladno: Čížek – Kvapil, Fujdiar, Zieber, Hlaváč, Veselka, Abrhám, Holub.

Tenisáci Benešov – Benago Zruč nad Sázavou
1:4 (0:2)
Benešovští Tenisáci měli příležitost změřit síly v neveklovské hale s prvoligovým soupeřem – Benagem Zruč nad Sázavou. To dorazilo s jediným hráčem na střídání, přesto nikdo nepochyboval o jeho roli favorita, kterou také splnilo.
Branky: 42. Zoubek – 7. Rodek, 13. vlastní, 30. Kvíčala, 44. Kvíčala. Rozhodčí: Kovář, Velebil. ŽK: Hocek – Rodek. Diváci: 100.
Tenisáci: Franěk – Sysel, Mareš, Stibůrek, Zoubek, M. Holánek, L. Holánek, Jíša, Božovský, Hocek.
Benago: Váňa – Rodek, Mareš, Lištván, Kvíčala, B. Simitči.

Dobřichovice – Arsenal Benešov
3:8 (0:5)
Druhý benešovský celek potvrdil roli favorita v souboji s celkem krajského přeboru a bezpečně si pohlídal postup mezi elitní čtyřku středočeské části poháru.
Branky: 28. Větrovec P, 31. Větrovec, 46. Janouš  – 2. Charvát, 11. Pohorský, 16. Šindelář, 22. Chlasták, 26. Žáček, 40. Šindelář, 49. Charvát. Rozhodčí: Vaněk, Orálek. ŽK: Chlasták, Pohorský (oba Ben.). Diváci: 20.
Dobřichovice: Geissler – Větrovec, Kolman, Friš, Plzák, J. Janouš, M. Janouš, Rada.
Arsenal: Kondrát – Žáček, Šindelář, Charvát, Burian, Haas, Chlasták, Pohorský.

Semifinálové dvojice: Arsenal Benešov – SAT-AN Kladno, Olympik Mělník – Benago Zruč n. S.