Poslední zápas 2. Futsal ligy západ zvládli futsalisté Mladé Boleslavi na jedničku. Rozlučku s domácím publikem, nejpočetnějším v celé české části druhé nejvyšší soutěže, si Růžovky užily naplno. Nováčka z Ústí nad Labem, kterému v posledním kole ještě hrozil pád na sestupové jedenácté místo totiž domácí deklasovali vysoko 11:2.

„Pro nás to bylo velice těžké utkání, které jsme neustáli hlavně v hlavách. Naštěstí jsme si v minulých kolech vybojovali pozici, kdy jsme si i díky pomoci Bohemky takový výbuch mohli dovolit. Proti Malibu nám nešlo vůbec nic a prohráli jsme zcela zaslouženě, paradoxně můžeme být šťastnější než po minulých čtyřech výhrách v řadě, protože jsme konečně zachránění,“ připomenul hostující kouč Daniel Brzák i souběžně hrané utkání, v němž jedenáctá Plzeň nebodovala proti Bohemce a Ústečané, tak v pozici nováčka udrželi desátý flek.

To Malibu díky tříbodovému zisku dokázalo poskočit na šesté místo a ve své jubilejní desáté druholigové sezoně skončilo těsně v lepší polovině tabulky. „Chtěli jsme se rozloučit s opět početnou diváckou návštěvou vítězně a zároveň ještě na poslední chvíli poskočit do horní poloviny tabulky. Celý zápas jsme hráli s velkou chutí a oba cíle se nám podařilo splnit,“ dodal domácí lodivod Michal Bílek.

| Video: Youtube

Růžovky tak sice nedokázaly v letošní sezoně navázat na loňský historický klubový úspěch v podobě zisku bronzových medailí, přesto sezonu hodnotí spíše pozitivně. „Šesté místo nakonec ve vyrovnané soutěži asi bereme. Pořád je to ta lepší polovina tabulky,“ shrnuje sezonu prezident boleslavského Malibu Ondřej Pechanec. A rozvádí: „V podstatě celou sezonu nám chyběly kvůli zranění dvě loňské opory Glöckner s Kommou, Marek Maňas se Zdeňkem Bělíkem také na hodně zápasů chyběli, Petr Polanka se zapojil až v závěru sezony. Takže jsme tak trošku neplánovaně spadli do generační výměny. Díky zmiňovaným absencím se vlastně otevřelo hodně prostoru na hřišti pro mladé hráče.“

Možná výraznější, než plánovanou minutáž tak absolvovali například odchovanci Velechovský, Zajíček, Novák, Skalický, nebo Husák. „A trenéři se nebáli naplno zapojit ani šestnáctileté mladíky Matějovského s Kohoutem, kteří se okamžitě dostali do základní sestavy,“ připomíná Pechanec s tím, že o budoucnost nemusí mít u Růžových obavy.

Největší boom však nenastal na hřišti ale na tribunách. „Povedlo se nám dobře odehrát několik domácích zápasů v řadě, a to hlavně v novém roce. A diváky začal v Boleslavi bavit. Třeba derby s Bohemkou nebo zápas s pozdějším vítězem soutěže z jihu Čech přinesl skvělou vyhecovanou podívanou, která lidi nadchla. Ti pak logicky přišli i na další zápas,“ libuje si Pechanec.

Malibu doma navíc neprohrávalo. „Kromě úplně prvního zápasu, kdy jsme těsně prohráli s Libercem, tady ve zbytku sezóny už nikdo nevyhrál. Ve všech zápasech nás diváci hnali za vítězstvím a my jim za to děkujeme.“

close 2. Futsal liga Západ 2023/2024 info Zdroj: Futsal.cz zoom_in 2. Futsal liga Západ 2023/2024

Týmová medaili z druhé ligy Malibákům do vitríny sice nepřibyla, přesto jednu trofej ze sobotního Galavečera futsalu, který celou druholigovou sezonu uzavřel, Boleslav přivezla. Konkrétně Matěj Vaněk, který se stal po roce opět nejlepším střelcem soutěže. Loňských 27 vstřelených branek ještě o pět navýšil.

Teď je sezona u konce a pomalu probíhají přípravy na tu další. „Ještě nás v nejbližších týdnech čeká pohárové utkání s prvoligovým Libercem. Ale jinak už se díváme k další sezoně. Hráči budou mít až do léta klid, my už pomalu stavíme rozpočet na jedenáctou druholigovou sezonu,“ dodal Pechanec.