Malibu Mladá Boleslav – Olympik Mělník 3:1

Futsalisté Malibu korunovali skvělou sezonu, v níž vyhráli svou divizní skupinu, postupem do krajského finále středočeské části Poháru FAČR.
Nezabránil jim v tom ani vítěz skončeného ročníku II. ligy Olympik Mělník, který v semifinále nestačil v Mladé Boleslavi na domácí a podlehl jim poměrem 1:3.

Manažer Olympiku Pavel Šuba přiznal, že z hostujícího pohledu šlo o po všech stránkách nevydařené utkání, což připisoval zejména nesehranosti obměněné sestavy. V ní dostali prostor už i Kovařík s Bláhou, úvodní posily získané na přestup z Liberce.

„Samozřejmě bylo znát, že se kluci vidí poprvé. Přitom naše hra je založená hlavně na sehranosti," zdůraznil po utkání Pavel Šuba.
To Malibu své posily zatím nechalo odpočívat: „Z Atmosu Bělá jsme získali na hostování dva jeho klíčové hráče – Milany Karáska s Korejzou. Ale prvně jmenovaný je momentálně zranění a druhý si plnil ještě fotbalové povinnosti," prozradil trenér Malibu Jaroslav Bílek.

„Výhry si nesmírně vážíme, hráči si ji zasloužili za poctivý a obětavý výkon. Před nováčkovskou sezonou ve druhé lize je to pro nás signál, že se můžeme měřit i s takto kvalitními týmy," poukázal trenér Malibu na vítězství Mělníka ve druhé lize, tedy soutěži, kterou od nadcházejícího ročníku budou hrát Boleslavané.

„Tentokrát to haprovalo a nevycházelo nám nic. Navíc jsme neproměňovali šance. Malibu výborně bránilo, a do čeho kopli, z toho byly góly," popsal Pavel Šuba zápas, ve kterém tým Mělníka přišel o šanci proniknout v případě krajského prvenství do čtvrtfinále celostátního Poháru FAČR.

Právě o něj budou bojovat Boleslavští proti dalšímu prvoligovému celku. Ve druhém semifinále totiž zdolal SAT-AN Kladno tým okresní soutěže Kolínska Startip Řečany 6:1 a ve finále se představí na mladoboleslavské palubovce.

Branky: 12. Miškovský, 14. Bělík (Maňas), 34. Razák (Maňas) – 49. Kovařík. Rozhodčí: Gric, Trlida. ŽK: 0 – Gabčo, Banovič, Vágner.
Malibu: Malík – R. Kohnhäuser, Bělík, Maňas, Polanka (30. Kateřiňák) – Boško, Razák, Miškovský, Kvapil – (Vaněk, Maryška).