Dobrý vstup do deváté druholigové sezony za sebou mají futsalisté mladoboleslavského Malibu. Po úvodních dvou kolech druhé české nejvyšší soutěže mají na svém kontě čtyři body za výhru a remízu. Oba výsledky jsou cenné, neboť je Růžovky přivezly z hostujících palubovek.

V úvodním kole Malibu vyhrálo 6:2 na Kladně, na jehož palubovce dosud ve druhé lize nikdy nebodovalo. „Trpělivou hrou a plnou koncentrací na náš výkon jsme zaslouženě dokráčeli pro tři body. Všichni se na úspěšném výsledku podíleli dobrým výkonem. Těší nás úspěšný vstup do soutěže a prolomení černé série na kladenské palubovce,“ byl po prvním zápase spokojený kouč Michal Bílek.

Ten ve druhém kole zajížděl se svými svěřenci na půdu nováčka z Liberce. Tady se hrálo na branky chudší, ale také velmi zajímavé utkání. V něm hosté vedli už 2:0, když obě branky vstřelily po standardních situacích. Tu první po rohu Machů, druhou po autovém kopu Vaněk. Za domácí srovnal ještě do poločasu po rychlém protiútoku Zounek.

Domácí posíleni o dva plejery z prvoligového áčka pak ve druhém poločase sáhli v dlouhé hře v power-play, která jim přinesla vyrovnání na konečných 2:2. „V prvním poločase jsme si pomohli standardkami. Bohužel jsme jednou propadli a soupeř nás potrestal. Ve druhém poločase nás domácí zatlačili a z powerplay vyrovnali. Utkání se mohlo zlomit na jednu nebo na druhou stranu. Nakonec skončilo spravedlivou remízou. Bod bereme, protože z Liberce se body vozit nebudou,“ řekl kouč Michal Bílek.

Jeho liberecký protějšek Jakub Šorsák pak dodal: „První poločas se nám moc nepovedl. Nepohlídali jsme si dvě standardní situace a soupeř nás dvakrát potrestal. Do druhého poločasu jsme vstoupili mnohem lépe a podařilo se nám soupeři vyrovnat v důrazu. Zvládli jsme vyrovnat po povedené akci, ale zápas už jsme zlomit nedokázali. Myslím si, že je to cenný bod proti těžkému soupeři.“

Malibu si po nedělním zápase užilo v pondělí tréninkové volno. Přesto se hráči v mladoboleslavské hale ve večerním termínu sešli. A nebyli sami. „V pondělí jsme měli na programu celoklubové focení společně s našimi volejbalistkami. Kromě hromadné a týmových fotografií jsme také natáčeli krátká videa, na které se naši fanoušci mohou těšit již brzy na sociálních sítích,“ okomentoval pondělní soaré prezident klubu Ondřej Pechanec.

Ten zároveň přidal i pozvánku na sobotní večer, kdy se Růžovky představí poprvé na domácí palubovce: „Od půl deváté hostíme soupeře z Chotěboře a budeme chtít potvrdit dobrý vstup do soutěže. S Bocou jsme ale vloni dvakrát prohráli, takže nás nečeká nic jednoduchého.“