„VV SFČR schvaluje ukončení soutěží II. liga „západ“, 2. liga „východ“ a Pohár SFČR v ročníku 2020/2021, a to s ohledem na vývoj epidemické situace v ČR,“ píše se v Komuniké ze zasedání výboru.

„Epidemická situace v naší republice je víceméně neměnná. Poslední dobou zaznamenáváme sice nižší denní nárusty nakažených onemocnění Covid-19, ale rozvolnění amatérského halového sportu tak, abychom odehráli soutěže 2. liga západ a 2. liga východ v nějakém přijatelném formátu, je bohužel téměř nemyslitelné. Navíc některé sportovní haly jsou školními zařízeními a ty jsou také nyní zcela uzavřeny. Některé sportovní haly se nám mění na očkovací centra či zahájily již ať plánované či neplánované rekonstrukce,“ řekla k ukončení druholigových soutěží členka Výkonného výboru SFČR Petra Panchartková.

V hlasování klubů bylo Malibu pro dohrání alespoň první poloviny soutěže. A výsledek samozřejmě mladoboleslavské futsalisty nepotěšil.

„Stejně jako v loňském roce považujeme ukončení soutěže za unáhlené. Mohlo se počkat na vývoj epidemiologické situace třeba do května. Pak se mohla soutěž buď zrušit, nebo během května a června devět kol v pohodě dohrát,“ řekl sportovní manažer Jaroslav Bílek. A dodal: „Výkonný výbor se podle nás řídil názory druholigových klubů, kterou obeslal před časem s anketní otázkou, jak postupovat. Absolutně nechápu jejich stanovisko, že je lepší nehrát než hrát.“

Růžovky se tak nyní chystají na návrat do tréninkového režimu. Počítají, že jakmile bude možné scházet se ve více než pěti hráčích, zahájí venkovní přípravu.

„Zaměříme se na kondici, ale také na herní dovednosti na některém hřišti s umělým povrchem. Hned jak se otevřou haly, tak budeme chtít odehrát i nějaká přípravná utkání, nebo, pokud by se dalo dohromady třeba šest týmů, tak i nějakou formu jarní ligy,“ hlásí Bílek.

„V létě pak objedeme nějaké turnaje, hrát by se měla i středočeská část poháru. A pak už opět plynule přejdeme na přípravné zápasy, kde bychom opět v maximální míře chtěli hrát s prvoligovými celky,“ nastínil manažer boleslavského klubu na závěr své plány na další měsíce.