Právě Cobra má na Malibu v posledních dvou letech smůlu. Vloni skončila na futsalkách druholigistů v pohárovém čtvrtfinále (2:5), nyní o kolo dál. Navíc jí malibácké béčko překazilo i jízdu za titulem v okresní soutěži, kde Cobra skončila druhá o tři body za rezervou Růžovek.

Neoblíbenému soupeři se ale vyznavači světle modrých barev v příští sezoně vyhnou. Cobra totiž přijala nabídku postupu do krajského přeboru. Nebude ale nastupovat v tom středočeském, nýbrž v libereckém.

Krajskou část poháru by pak pod novým názvem Smart Quality měla odehrát tamtéž.

„O postupu výš jsme uvažovali už pár sezon, letos jsme se rozhodli do toho jít,“ komentuje novou éru tradičního účastníka okresní soutěže Martin Sedlák, jeden z jeho funkcionářů.

Přidal i komentář k pátečnímu semifinále. „Uškodily nám dva rychlé góly, pak jsme se soupeře trošku zalekli. Ve zbytku prvního poločasu se už ale hra postupně vyrovnávala.“

Vstup do zápasu patřil favoritovi, který přetavil první dvě střely zápasu. Na řadu se dostali i hosté, ale v největší šanci překopl prázdnou branku Marek Rys. Favorit byl více na míči a v polovině půle zvýšil na 3:0 Psinický.

Další gól Malibu mohl přidat z desítky Rudovan, ale jeho dělovku brankář Patočka vytěsnil skvělým reflexem mimo tři tyče. Na druhé straně se z desetimetrového kopu dokázal prosadit Tvrzník, který stanovil poločasové skóre na 3:1.

I úvod druhé půle patřil Malibu, když přihrávku Maryšky uklidil do branky Marek Maňas. „To byl asi klíčový moment zápasu. Soupeř přišel z kabiny namotivovaný s výsledkem něco udělat a hned dostal další ránu,“ postřehl kapitán Jiří Volf.

Tvrdé rány schytávali i hráči na palubovce, protože i po změně stran to, jak to v derby bývá, hodně jiskřilo, takže po šesti minutách hry měly oba celky vyčerpaný limit pěti nedovolených zákroků.

Hráči v růžových dresech však i přes houstnoucí atmosféru na hřišti drželi otěže zápasu pevně ve svých rukách. Náskok postupně navýšili až na rozdíl pěti branek. V závěru se ještě faulu na svou osobu dožadoval Psinický tak vehementně, až uviděl z ruky rozhodčího Černého červenou kartu. V následné přesilovce ještě upravil Vitmajer na pro Cobru příznivých 8:5.

„Jsme rádi za výsledek i za postup, zápas jako takový se mi ale z naší strany moc nelíbil. Hodně jsme se nechali strhnout hektickou hrou soupeře a přizpůsobili jsme se, takže z toho byla zbytečná divočina. Na druhou stranu nám zápas ukázal nějaké nedostatky, a víme tak, na čem musíme zapracovat,“ dodal k zápasu staronový kouč Malibu Michal Bílek.

Ten vystřídal na lavičce pro nadcházející sezonu svého bratra Jaroslava, který se přesunul do pozice asistenta.

„Vyzkoušeli jsme si toto rozdělení postů už v druhé polovině loňské sezony a vyhodnotili jsme to jako správnou cestu. Hlavní zodpovědnost za tým má teď Michal, já se můžu více věnovat organizačnímu chodu klubu,“ dodal ke změně na lavičce po osmi sezonách sportovní manažer Malibu Jaroslav Bílek.

Zásadní změny v kádru pro sedmou druholigovou sezonu však bratři nechystají. „Kádr máme víceméně stabilizovaný, doplnili jsme ho o nějaké mladíky z juniorky,“ dodává Michal Bílek.

Bota jej však tlačí na postu brankáře. „Máme v podstatě jen Filipa Truksu, který ale chytá divizi ve fotbale a nebude asi na všechny zápasy futsalu k dispozici,“ hlásí Bílek. „Pavel Tvaroh z věkových a časových důvodů ukončil kariéru, Filip Roudnický také moc nestíhá a Jarda Pytloun není ještě fit po operaci kolena,“ líčí.

Malibu mělo zájem o Matěje Rumla z pražské Sparty, toho ale prvoligový klub zatím neuvolní, neboť mu při zranění jednoho z brankářů zbyl také jediný gólman. „Oslovili jsme i několik mladých brankářů z okresu a nějaká jednání jsou na dobré cestě,“ hlásí Michal Bílek.

Jeho tým teď čeká na finálového soupeře. Ten vzejde z dnešního večerního duelu, v němž pátý celek okresní soutěže Benešovska TJ Bystřice vyzve prvoligový Mělník. Pokud Olympik potvrdí roli favorita, bude se 7. srpna hrát v mladoboleslavské sportovní hale odveta za loňské krajské finále. Prvoligista tehdy vyhrál 5:2.