V pátek 23. září startuje další ročník druhé nejvyšší české futsalové soutěže. Podeváté v řadě ve startovním poli nebudou chybět růžové barvy mladoboleslavského Malibu.

To zahájí svou pouť novou sezonou zápasem na neoblíbené kladenské palubovce. „Na Kladně jsme nikdy ve druhé lize nevyhráli, takže si asi dokážeme pro první kolo představit hrát někde jinde. Na druhou stranu je na čase tuhle bilanci prolomit,“ burcuje kouč Boleslavských Michal Bílek.

Jeho tým absolvoval nezvykle krátkou letní přípravu, zato ale stihl hned tři zápasové konfrontace s týmy z nejvyšší soutěže. Byť všechna utkání skončila boleslavskou porážkou, dva ze tří zápasů Malibu prohrálo jenom o gól. S Mělníkem 3:4 a s Českou Lípou 2:3.

„I když jsme všechna tři utkání prohráli, tak přímou konfrontaci s v podstatě profesionálním futsalem jednoznačně vítáme. Máme možnost se na vlastní kůži přesvědčit, v čem máme rezervy a co je potřeba zlepšit k tomu, abychom se posouvali. Těžko na cvičišti, lehko na bojišti, jak se říká,“ pochvaluje si skladbu přípravných zápasů zástupce kapitána Malibu Jakub Maryška.

Ten prozradil i plány a cíle týmu: „I letos bychom se rozhodně chtěli pohybovat v horních patrech tabulky. Já osobně pak pošilhávám po medaili. Důležité je, aby nás to všechny bavilo, v součtu s tvrdou prací a zodpovědným přístupem, se pak výsledky dostaví.“

Tým jako takový nedoznal v podstatě žádných změn: „V loňské sezoně se nám ustálil kádr zhruba šestnácti hráčů, který můžeme doplnit z juniorky, v zimním období pak také hráči, kteří mají profesionální smlouvy ve fotbale a nejsou pro halu k dispozici po celou dobu. Uplatnili jsme opci na mladého brankáře Stýskala, last minute jsme ještě stihli podepsat dva plejery z nižší soutěže, a navíc dolaďujeme příchod jedné posily z německé Bundesligy,“ dodává za vedení klubu jeho prezident Ondřej Pechanec.