Tradiční maratonský závod Malevil Cup byl letos opravdu výjimečný, protože se závod pro elitní bikery jel jako mistrovství Evropy.

Mistrovský závod ovládli čeští závodníci Kristián Hynek a Pavel Boudný, kde mistrem Evropy se stal prvně jmenovaný. Úspěch zaznamenal nejen český národní tým, ale i náš Alpine Pro – Author Team, který ovládl kratší distanci vypsanou pro hobby kategorie.
Mezi nejlepší evropské bikery se postavil na start 105-ti kilometrové trati i lídr boleslavského týmu Václav Ježek. První zhruba 30-ti kilometrový úsek byl pouze mírně zvlněný, proto se na čela držela početná skupina.

Další fáze však přinesla první pořádné kopce, kde se začal peloton závodníků dělit. První ostrou prověrku sil přineslo stoupání z německé vesničky Ojbin na kopec Hvozd, kde se rozestupy mezi bikery začali zvětšovat. Po tomto kopci zvýšil tempo Kristián Hynek a prakticky rozhodl závod ve svůj prospěch.

Ježek se po mírné krizi na Hvozd rozjel a v následujících zhruba čtyřiceti kilometrech, kde nebylo o další těžké kopce nouze, zvyšoval tempo a nakonec vybojoval ve velmi dobré evropské konkurenci výborné 17. místo.

Kratší 65-ti kilometrová trať byla plně v režii Alpine Pro – Author Teamu. Na čele se ihned po startu usadila trojice našich jezdců Jan Strož, František Klouček a Martin Splítek. O tempo se staral především Strož, kterému dokázal sekundovat pouze Klouček.

Tato dvojice si poměrně brzy utvořila mírný náskok před ostatními pronásledovateli a společně dojela až pod Hvozd, kde více sil zbylo Strožovi, a tak začal Kloučkovi pomalu ujíždět a s minutovým náskokem nakonec závod vyhrál. Na třetím místě pak do cíle dojel Martin Splítek, který o svém výsledku rozhodl také ve výjezdu na Hvozd, kde nechal ostatní soupeře.

Na stupních vítězů měly boleslavské barvy ještě jedno zastoupení, protože Ivo Netík vybojoval pěkné druhé místo v kategorii M40.
Pomyslnou třešničkou na dortu pak bylo vítězství našich bikerů v týmové soutěži, kde hlavní cenou byl sud plzeňského piva.