Důvodem posunu úvodních dvou zápasů byla jejich účast na prestižním turnaji ve Švédsku Umea Scandic Cupu. Tady došli Technologové až do semifinále, kde podlehli finskému mistrovi SC Classic 4:9.

Teď už je na řadě česká Superliga. Prvním soupeřem Boleslavanů budou FbŠ Bohemians, a jak už je mezi těmito soupeři dobrým zvykem, utkání se opět odehraje ve všední den dopoledne jako zápas pro školáky. Zahájen bude dnes v 10 hodin a kromě školáků samozřejmě mohou do ochozů v netradičním termínu zdarma dorazit i ostatní fanoušci. Vidět tak mohou poprvé v boleslavském dresu letní posily Milana Tomašíka a Jana Řehoře.

Ve standardním termínu se Boleslav poprvé ukáže doma svým fanouškům ve sváteční čtvrtek 28. září od 17.00 v zápase proti Hu-Fa Panthers Otrokovice. 

Petr Kološ.
Petr Kološ odpovídal ON-LINE

MADE IN BOLKA

Technology Florbal Mladá Boleslav chce také v sezoně 2017/2018 bavit fanoušky. Stejně jako před rokem, i nyní se mladoboleslavští florbalisté významně hlásí ke svému městu, které reprezentují v Česku i v zahraničí. Pomáhá jim k tomu iniciativa Made in Bolka, jejíž pokračování je stylizováno do nového videa.
Florbal je v Mladé Boleslavi doma. Ve městě je jedna z největších florbalových komunit v Česku a průměrná návštěvnost na zápasech Tipsport Superligy v minulé sezoně poprvé v historii překročila hranici 500 diváků. Kromě předváděné hry je to také výsledkem systematické práce s fanoušky.

„Jak jsme zdůrazňovali před rokem, Made in Bolka není nějaké plácnutí do vody, co rychle vyšumí. Není to žádná krátkodobá kampaň, ale je to naše dlouhodobá pozice. Jsme hrdí na své město a jsme hrdí na to, že si vztah k Mladé Boleslavi získali a získávají všichni, co k nám přijdou,“ říká generální manažer Technology Florbal Mladá Boleslav Tomáš Pacák.

Kampaň Made in Bolka měla výborný ohlas jak na Mladoboleslavsku, tak i v celé české florbalové komunitě. Český florbal ji ocenil prvním místem v jedné z kategorií svých každoročních marketingových cen. „Jsme rádi, že se lidem líbí naše aktivity zastřešené pod Made in Bolka. Není to jen o videu, ale o komplexní práci s fanoušky. Chceme, aby se jim u nás líbilo. V minulé sezoně jsme udělali spoustu změn a teď na to chceme navázat,“ dodává Pacák.

Zdroj: Youtube

Nová kampaň Made in Bolka hledá optimismus, ale také ponaučení z předchozí sezony. Mladá Boleslav v ní vytvořila historický rekord v počtu získaných bodů v základní části Tipsport Superligy, vyhrála Pohár České pojišťovny a dostala se do Superfinále v O2 areně, kde padla s Chodovem. Boleslavští florbalisté se v novém videu představují na významných lokalitách svého města.

„Předchozí sezonu můžeme určitě označit za úspěšnou. Vyhráli jsme toho hodně, ale to nejcennější vítězství nám uniklo. A protože máme na sebe ty nejvyšší nároky, budeme dál tvrdě pracovat,“ komentuje přístup k nové sezoně hlavní trenér A týmu Jan Pazdera.

V ročníku 2017/2018 pomohou klubu také nové posily, které Mladá Boleslav představila během léta. Po šesti letech v nejlepší lize světa, švédské SSL, přišel reprezentační centr Milan Tomašík. Z Tatranu Střešovice klub angažoval Jana Řehoře, také on už má zkušenosti z národního týmu.

Sezona 2017/2018 bude pro Boleslav mimořádná též tím, že v její druhé části si klub začne připomínat 20. výročí svého fungování. Boleslav rozhodně nezapomene při ohlížení za svou historií také na fanoušky. Ti se v průběhu sezony včas dozví podrobnosti o všem, co souvisí s oslavami kulatého výročí.

Hokejisté BK Mladá Boleslav si připsali první výhru sezony.
Nechtěný Urban sťal v Brně mistra