Skupina, která nebyla v žádném případě malá, čítala devět závodníků, kteří se probili kvalifikačními síty až na toto vrcholné představení. Ročník 2007 je ještě stále na začátku své plavecké kariéry, ale již teď se v Mladé Boleslavi formují talenty, které se již v plaveckém světě hlásí o své slovo. Hlavní hvězdou se zdá býti Michael Švásta, který opakovaně potvrzuje svoji příslušnost v elitě svého ročníku. V kladenské vodě se představil ve vynikající formě, kterou dokázal přetavit ve tři zlaté dvě stříbrné a jednu bronzovou individuální medaili. Další faktor jeho úspěchu je oddílový rekord na 200 polohový závod. Pikantností tohoto počinu je fakt, že když byl minulý rekord zaplaván, Michael nebyl ještě na světě.

David Verner se jeví jako specialista na delší tratě, ale dokáže skvěle zaplavat i na tratích sprintérských. Umístění v TOP 10 v pěti startech ukazuje na Davidovu všestrannost a bojovnost, se kterou na Kladně ukázal, že medaile je již hodně blízko. Mezi děvčaty se v nejlepším světle o víkendu představila Daniela Havelková. Její bodový příspěvek za umístění v první desítce je podobný jako u Davida. Celkem pětkrát dokázala svůj závod dokončit ve výsostné skupině deseti nejlepších plavkyň a potvrdila momentální pozici číslo jedna v boleslavské kategorii jedenáctiletých. I další plavci Auto Škody ukázali, že plavání se stává součástí jejich životů. Také oni přispěli do celkového hodnocení klubu cennými výsledky.

Andrea Kolomazníková se prosadila na tratích 50 a 100 VZ, kde dohmátla na desátém a jedenáctém místě. Těsně za první desítkou doplavala Zuzana Převrátilová na trati 400 volný způsob jedenáctá. Karolína Štěpánková a Jan Hoferek shodně dosáhli nejlepšího výsledku na nejdelší trati 800 volný způsob, kde obsadili čtrnácté místo. Lada Máková a Ondřej Hašlar se pohybovali okolo první dvacítky celkového pořadí, ale již sama nominace je úspěchem všech plavců. Štafetový úspěch se od mladoboleslavských borců tak nějak očekává.

A proto se již nikdo nediví, že se opětovně dostavil. Na trati 4x50 volně nenašla smíšená štafeta ve složení Andrea Kolomazníková, David Verner, Daniela Havelková a Michael Švásta žádného soupeře, který by byl schopen konkurovat boleslavskému zlatému kvartetu.