Právě zisk jedné ze tří medailí byl před odletem do Porta, které hostilo letošní akademický světový šampionát ve florbalu, byl jasným cílem české ženské reprezentace. Ta získala třetí místo díky výhře 5:4 v prodloužení v duelu o bronz proti Švýcarkám.

Po první třetině ale vedly ženy ze země helvétského kříže 2:1. „Byla to strašná bída, hráli jsme hodně špatně na polovině Švýcarek, odevzdávali jsme jsme jim míčky a ony pak vyrážely do protiútoků," řekl pro Český florbal kouč Miroslav Janovský.

„Ve druhé třetině jsme měli spoustu šancí, Švýcarky si nevypracovaly téměř nic. Odhaduji, že 80 procent času jsme měli míček v držení my," popisoval Janovský. Nicméně stav byl pro český výběr nepříznivý 1:3.

Kýžené ovoce herní převaha přinesla až ve třetí třetině. „Konečně to tam začalo padat," glosoval Janovský. Švýcarsko ale nic nedarovalo zadarmo, necelé tři minuty před koncem vrátila svému týmu vedení Meerová a zadělala na drama. Češky se ale nevzdaly medailového snu, Koníčková překonala Schmidovou 80 vteřin před koncem základní hrací doby. „Poté nám rozhodčí neuznali dle mého regulérní gól," připomněl Janovský. O vítězi tak rozhodlo prodloužení, které ukončila v jeho 9. minutě Denisa Ratajová, česká hrdinka zápasu, jež dva góly včetně vítězného sama dala a další dva ještě připravila svým spoluhráčkám.

MUŽI ČTVRTÍ

Druhá medaile do České republiky, potažmo do Mladé Boleslavi putovat letadlem nebude. Mužský tým totiž na stejného soupeře jako ženy nestačil. Boleslavský Jan Gruber tak skončil po porážce 1:3 s českým týmem na nepopulárním čtvrtém místě, stejně jako před dvěma lety v Singapuru.
„Porazili jsme se sami. Jestli jsme včera vyhořeli v produktivitě, dnes to bylo ještě dvakrát třikrát horší. Na jeden gól se zkrátka vyhrát nedá," vidí jasnou příčinu prohry Radim Cepek.

S herním projevem svého výběru ale byl spokojen. „Kluci hráli výborný zápas, tvořili hru. Klobouk dolů za to, co zvládli po téměř týdenním turnaji." Ale měli smůlu. Druhý gól inkasovali po teči vlastních obránců, ten třetí pak do prázdné branky v závěrečné power-play.