Přesně podle předpokladů zatím probíhá z českého pohledu ženské mistrovství světa ve florbalu, které hostí od pátku finské Tampere. Boleslavskou stopu na něm vyšlapuje obránkyně českého nároďáku a odchovankyně boleslavské Florbalové akademie Klára Leierová.

Češky i s ní v sestavě nejprve vysoko zdolaly Lotyšsko, ve druhém zápase dostaly nakládačku od dominantních Švédek, a třetí zápas proti Německu opět dokázaly podle předpokladů vyhrát. „Je to podle plánu, akorát proti Švédkám se nečekal takový nářez," hodnotí působení českého týmu po základní skupiny, z níž postoupily Češky ze druhého místa do čtvrtfinále, Klára Leierová. Právě porážka od mistryň světa 2:17 se nečekala v takové výši. „Mohli jsme zalézt, hrát beton a prohrát třeba o pět branek, ale my jsme s nimi zkoušeli hrát otevřenou partii. Bylo pozitivní, že jsme se jich nebáli, ale ony pak dokázaly každou naši nepřesnost potrestat. Když jsme byli vzadu kompaktně srovnané, tak si toho tolik nevytvořily," nedělala si z vysoké porážky hlavu Leierová ani její spoluhráčky.

Hned pondělní zápas proti Němkám už český výběr zvládl a po výhře 9:1 postoupil přesvědčivě z druhého místa ve skupině přímo do čtvrtfinále. V něm se utká z vítězem osmifinálového duelu Polsko – Rusko. Ten ve včerejším podvečeru zvládly naše severní sousedky poměrem 4:1. „Byli jsme se na zápase podívat na dvě třetiny. Proti Ruskám hrály Polky otevřenou partii, ale ve čtvrtfinále to bude asi pevný beton. Takhle hrály ve skupině už proti Finsku a
prohrály jenom 2:5. Takže nás nečeká nic lehkého," tuší Leierová.

Ta si jinak užívá svou premiérovou účast na světovém šampionátu. „Je to samozřejmě super. Třeba na hotelu máme veškerý servis pro vrcholové sportovce. Jenom jsem čekala o trochu víc diváků. Kdyby se nám ale podařilo projít do semifinále, tak proti domácím Finkám o ně asi nouze nebude," směje se česká obránkyně.