Na to, že při reprezentačních akcích vídají „své" hochy fanoušci florbalové Mladé Boleslavi v dresu národního celku, si už zvykli. Nyní ale budou moci držet palce boleslavskému zástupci, nebo spíše zástupkyni, také při nadcházejícím mistrovství světa, které dnes startuje ve finském Tampere.
V nominaci kouče Miroslava Janovského totiž nechybí ani odchovankyně Florbalové akademie Mladá Boleslav, aktuálně opora extraligového Liberce Klára Leierová.

„Z hlediska rozložení sil ve světě nemůžeme mít nižší metu než semifinále. Pokud je tohle opravdu základní cíl, tak se stoprocentně budeme chtít o jednu z medailí poprat. Jednoduché to ovšem nebude, protože také ostatní soupeři ze světové čtyřky jsou, jak jsme si ověřili, ve skvělé formě," prohlásil Miroslav Janovský.

Jeho slova potvrzuje i samotná boleslavská odchovankyně, pro niž půjde ve dvaadvaceti letech o premiérovou účast na světovém šampionátu: „Semifinále je rozhodně naším cílem. Je k němu sice ještě dlouhá cesta, ale věřím že to zvládneme. Naše sestava je silná, a to i přesto, že je v ní osm nováčků."

Český výběr se do Finska přesunul ve čtvrtek, tým však byl spolu už od středy. „Ve středu byl sraz v Praze, aby se předešlo nějakému případnému zpoždění na letišti," vysvětlovala program tohoto týdne Leierová, která má dosud v seniorské reprezentaci na kontě sedmnáct startů, v nichž zaznamenala deset bodů.

Minulý týden absolvoval tým soustředění v Bystřici nad Pernštejnem, kde se trenéři mimo jiného pokusili nasimulovat program základní skupiny, který čeká děvčata ve Finsku. „Odehráli jsme tři utkání ve třech dnech. Proti nám hráli junioři v nakombinovaných týmech, přičemž ten druhý zápas byl nejtěžší," prozradila Leierová s vysvětlením, že právě druhý zápas základní skupiny proti Švédsku, bude pro český výběr těžkou zkouškou. Kromě České republiky a favorizovaného Švédska jsou v základní skupině ještě celky Lotyška a Německa.

Právě na soustředění se některé hráčky dozvěděly, že nominaci mají jistou. „Dalo se to vypozorovat podle kádru, který objížděl poslední akce. Někdo se o definitivní nominaci dozvěděl od trenérů už na soustředění," prozradila Leierová.

Ta by měla hrát v obranné dvojici elitní české formace. „Zatím to vypadá, že bych měla hrát v první lajně. Je to něco skvělého, protože s hráčkami, které tam jsou, cítím, že i můj výkon jde nahoru," těší se už na úvodní duel základní skupiny, který čeká česká děvčata v sobotu proti Lotyšsku, boleslavská odchovankyně.