Jiří Lehečka a Barbora Krejčíková postoupili do 2. kola Wimbledonu. Zatímco jednadvacetiletý Lehečka porazil Rakušana Sebastiana Ofnera třikrát 6:4 a připsal si na travnatých dvorcích v All England Clubu první výhru, Krejčíková zdolala domácí Heather Watsonovou 6:2, 7:5. Přes první překážku nečekaně neprošla nasazená osmnáctka a předloňská finalistka Karolína Plíšková, jež prohrála se Srbkou Natalijou Stevanovičovou 2:6 a 3:6. I druhý wimbledonský zápas zvládla světová jednička Polka Iga Šwiateková bez problémů. Se Španělkou Sarou Sorribesovou ztratila jen dva gamy a zvítězila 6:2 a 6:0.

Rodák z Mladé Boleslavi měl nastoupit proti Ofnerovi stejně jako řada jeho krajanů v úterý, program však přeložilo deštivé počasí. To v Londýně dvakrát ovlivnilo i dnešní duel. Organizátoři museli natáhnout plachty už v prvním setu za stavu 4:4 a 30:30 při servisu Ofnera. Rakušan po návratu na kurt game nedopodával a Lehečka získal první set.

"To byl jeden z klíčových momentů, který určil tempo a směřování zápasu. Za stavu 4:4 jsem na něj hned vletěl. Využil jsem toho, že mohl být trochu tužší po pauze. Pak ustával vítr a ve druhém i třetím setu jsem začal cítit líp i tenisově," řekl po utkání novinářům Lehečka.

Přerušen byl také druhý set a i v něm Lehečka zvládl návrat na dvorec lépe. Dál si držel stoprocentní bilanci na servisu a sadu získal díky brejku v páté hře. Čtvrtfinalista letošního Australian Open už soupeře do ničeho vážného nepustil, brejkl jej ještě na začátku třetího setu a využil po hodině a 42 minutách první mečbol. "Jsem rád, že se mi povedlo vyhrát a přežít první kolo. Na kurtu jsem byl lepším hráčem," doplnil Lehečka.

Dvaasedmdesátý hráč světa Ofner měl jen dva brejkoboly, které nevyužil. Lehečka proměnil tři z deseti a zahrál 22 vítězných míčů. Český tenista vyzve v dalším kole turnajovou osmnáctku Argentince Francisca Cerúndola.