Jiří Lehečka v osmifinále londýnského turnaje v Queen\'s Clubu podlehl nasazené jedničce a světové dvojce Alcarazovi 2:6, 3:6. Jednadvacetiletý rodák z Mladé Boleslavi prohrál první vzájemné střetnutí s vítězem loňského US Open za hodinu a 27 minut. Nezískal ani jeden brejk.


Čtvrtfinalistovi letošního Australian Open a 36. hráči světa Lehečkovi nepomohlo ani pět es. Český tenista nenavázal na předchozí vítězství nad jiným Španělem Alejandrem Davidovichem a vypadl ve stejné fázi jako před týdnem ve Stuttgartu. Alcaraz zahrál 21 vítězných míčů a dopustil se jen sedmi nevynucených chyb.


Lehečka přišel hned v úvodu o servis a za celý první set si nevypracoval jediný brejkbol. Alcaraz v závěru získal jeho servis ještě jednou a ujal se po čtyřiceti minutách vedení.


Také na začátku druhé sady přišel Lehečka o podání a španělský tenista utekl do vedení 3:0. Svěřenec trenéra Michala Navrátila měl největší šanci na návrat v pátém gamu, kdy si vypracoval jediné tři brejkboly v zápase. Alcaraz je však odvrátil a doservíroval duel k postupu. Proměnil třetí mečbol.