Právě zdravotní indispozice soupeře z druhé strany kurtu se promítla do tradičního vítězného podepisování kamery. Lehečka totiž místo svého autogramu vyjádřil na místní elektroniku přání brzkého uzdravení Medveděvovi.

Gesto mladoboleslavského rodáka fanoušci kvitovali s nadšením, výjimkou nebyla slova o mušketýrovi či sportovní eleganci, naopak někteří si ještě rýpli do osmadvacetiletého Moskvana. „Proč okrádat Jiřího o vítězství v celém zápase? Pokud mohl projít setem se špatnými třísly, proč by nemohl alespoň zabojovat v dalším setu,“ diví se jeden z fanoušků.

| Video: Youtube

To ale nic nezmění na tom, že se dvaadvacetiletý Čech zařadil po bok takových tenisových person, jakými byli Jiří Novák či Tomáš Berdych. Právě oni byli totiž doposud jedinými českými zástupci, kterým se na mužském antukovém Masters v Madridu podařilo dojít až do semifinále.

Tomáš Berdych přitom dokázal před dvanácti lety projít dokonce až do finále, kde jej po třísetové bitvě vyřadil Roger Federer. Finálovou účast zapsal při premiérovém ročníku v roce 2002, ještě na tvrdém povrchu, i Novák.

Lehečka nyní stojí na prahu dalšího životního posunu. Po druhém skalpu bývalé světové jedničky, v Madridu už vyřadil Rafaela Nadala, je pouhé dvě výhry od sedmnáctého místa světového žebříčku, doposud byl nejlépe třiadvacátý. Na cestě k první z nich mu v madridském semifinále stojí kanadský tenista Félix Auger-Aliassime.