Premiéru v hlavní soutěži slavného Wimbledonu má za sebou kněžmostecký tenista Jiří Lehečka. Ten odehrál v prvním kole turnaje, kam byl díky žebříčkovému postavení nasazený, a nemusel se tak prokousávat kvalifikací, strhující pětisetovou bitvu. Odešel z ní však poražen po setech 7:5, 4:6, 6:4, 6:7, 4:6.

Dvaasedmdesátý hráč žebříčku s nasazenou dvacet šestkou Srbem Filipem Krajinovičem bojoval tři hodiny a 51 minut, nakonec i třetí letošní zápas na trávě prohrál. Nad finalistou nedávného turnaje v Queen´s Clubu tahal až do konce za delší konec, vedl dokonce 2:1 na sety a mohl za stavu 5:4 utkání doservírovat, šanci však nevyužil. Krajinovič dovedl duel do tie-brejku i rozhodujícího pátého setu a za stavu 4:4 prolomil Lehečkův servis. Českému tenistovi nepomohlo ani 19 es ani fakt, že měl i v dalších sledovaných statistikách, jako jsou například vítězné míče, převahu a prohrál pátý zápas v řadě.

Porážkou a vypadnutím z turnaje se připravil o možný velký zážitek. Vítěz zmiňovaného zápasu, kterým se stal srbský tenista, totiž ve druhém kole vyzve kontroverzního australského bouřliváka Nicka Kyrgiose.

HBC Kladno - HBC Pardubice 5:2, SF 8. 5. 2022. Adam Kubík
Stříbrná noc v Montrealu, hokejbalové výběry v ní padly s Kanadou