Mladoboleslavsko má hráče v elitní světové tenisové stovce! Jiří Lehečka z Kněžmosta totiž v pondělním vydání žebříčku ATP poskočil na 95. místo.

Český tenis má díky tak díky němu opět po týdnu zástupce v první stovce světového žebříčku mužů. Dvacetiletý hráč se do ní prosadil poprvé v kariéře. Překvapivá semifinálová účast na turnaji v Rotterdamu mu vynesla posun o 42 pozic na 95. místo a udělala z něj novou českou jedničku.

Minulý týden z první stovky vypadl Jiří Veselý a český mužský tenis zůstal bez zastoupení mezi elitou poprvé po dvou letech. Lehečka to změnil nečekaným tažením v Rotterdamu, kde při debutu na turnaji ATP Tour vyhrál po úspěchu v kvalifikaci tři zápasy včetně duelu se světovou dvanáctkou Denisem Shapovalovem z Kanady a v semifinále potrápil i čtvrtého hráče světa Řeka Stefanose Tsitsipase. Po jeho úspěchu je Veselý na 121. místě rázem až českou trojkou, před ním je ještě 115. Tomáš Macháč, kterého Lehečka vystřídal v pozici české jedničky.

V čele pořadí ATP stále figuruje Srb Novak Djokovič před Rusem Daniilem Medveděvem a Němcem Alexanderem Zverevem.

Ženám dál kraluje Australanka Ashleigh Bartyová, česká jednička Barbora Krejčíková je třetí před čtvrtou Karolínou Plíškovou. Čtvrtfinalistka z Petrohradu Tereza Martincová si za dalšími krajankami Petrou Kvitovou (25.) a Markétou Vondroušovou (38.) vylepšila životní maximum posunem na 40. místo. Pořadí deblistek nadále vévodí Kateřina Siniaková před Krejčíkovou.