Tenista Jiří Lehečka netajil po odstoupení z osmifinále Wimbledonu s Rusem Daniilem Medveděvem zklamání. Přestože si vylepšil na travnatých dvorcích v All England Clubu osobní maximum, v boji o postup mezi osm nejlepších doplatil na zranění pravé nohy a musel duel za stavu 4:6, 2:6 vzdát. Novinářům řekl, že by zranění nemělo být delšího charakteru a věří, že i přes dnešní konec bude časem turnaj hodnotit pozitivně.

"Když to řeknu takhle, tak jsem se vybrečel už v šatně," uvedl Lehečka. "Lehké shrnutí turnaje jsme už byli schopní udělat. I když se to neprovádí po takovémto konci jednoduše, nakonec to byl super turnaj. S větším odstupem to pro mě bude mít ještě větší váhu, než když to říkám teď. Potvrdil jsem, že na grandslamu hrát umím," doplnil sedmatřicátý hráč světa.

Jednadvacetiletého Lehečku nejvíce mrzelo, že nemohl předvést proti Medveděvovi maximum jako v předchozích duelech s Rakušanem Sebastianem Ofnerem, Argentincem Franciscem Cerúndolem a Američanem Tommym Paulem. Od konce prvního setu jej limitovala bolest v pravém nártu a chodidle, s níž měl potíže už před zápasem.

"Ta bolest byla docela velká, ale snažil jsem se s ní nějak poprat. Pořád jsme se snažili zjistit, o co přesně jde. Včera jsem měl nohu nateklou. Zkusil jsem trénovat, ale po dvaceti minutách jsem musel skončit, takže ani příprava nebyla podle představ. Dneska jsme zkoušeli, aby noha držela aspoň v provizorním stavu, ale vydržela nějakých sedm gamů. Při posledním střídání v prvním setu jsem ji zase začal hodně cítit," líčil Lehečka.

Bohemia Rally Mladá Boleslav 2023
Stříteský udolal šampiona a svůj vzor. Jak slavil a komu prvenství věnoval?

Čtvrtfinalista Australian Open neměl za celý zápas ani jeden brejkbol. Po prohraném prvním setu si vyžádal pauzu na ošetření, po ztracené druhé sadě utkání skrečoval. "Bohužel jsem se jenom trápil. Nemohl jsem předvádět tenis, který by mi mohl přinést úspěch, a pokračovat. Zatím to vypadá na nějaký větší zánět v pravém chodidle. Naštěstí se ze včerejška na dnešek otok zmenšil asi na poloviční. Detaily ale neznám. Bohužel," doplnil.

Lehečka měl zdravotní potíže s pravou nohou také v květnu před startem Roland Garros, ty ale se současnými komplikacemi nesouvisejí. "Naštěstí ne. Bylo to na stejné noze a v podobném místě, naštěstí je to ale na 99 procent odlišná věc," řekl.

Odstoupení ho mrzelo o to víc, že šlo o osmifinále Wimbledonu. Travnatý povrch v Londýně mu seděl a český tenista věřil, že nemusel být ani proti předloňskému vítězi US Open Medveděvovi bez šance. "Bylo to strašně smutné. Věřím, kdybych byl fit, užil bych si atmosféru mnohem víc. Těžko se hledala pozitiva. Tímhle způsobem nechci odehrát čtvrté kolo Wimbledonu. Moc mě mrzí, že jsem neměl šanci předvést svůj nejlepší výkon. V osmifinále Wimbledonu ale potřebujete být stoprocentně připravený, abyste mohl konkurovat těm nejlepším. A to jsem dnes nebyl," konstatoval Lehečka.

V příštích dnech chce proto vyléčit zranění a věří, že rekonvalescence bude co nejrychlejší. "Nějak nastřelený rekonvalescenční plán mám. Ještě tam ale bude spousta debat a proběhne návštěva doktora. Co se týče doby, nemělo by to být nic vážného. Bohužel jsem teď chytil dva tři dny po těžkém zápase s Paulem, kdy je ten problém největší a nejakutnější. Věřím, že bych za dva tři dny také mluvil jinak. Nechám tomu volný průběh, budu se snažit to doléčit způsobem, jakým jsem to začal, a uvidím, jak se to bude vyvíjet," dodal Lehečka.

Jiří Lehečka
Jiří Lehečka se probojoval do osmifinále Wimbledonu