Na závěr června se v beskydské Ostravici konal Adrenalin Cup, který se honosí názvem „Mistrovství republiky extrémních štafet". Stejně jako v předchozích ročnících ani letos nechyběli na startu špičkoví čeští sportovci. O titul mistra republiky bojovalo letos bojovat pře padesát čtyřčlenných týmů, z toho sedm ženských.

Jako každoročně se tohoto závodu účastnili i dva Boleslaváci – Tomáš Bílek (paragliding) a Ladislav Maroul (kajak), kteří letos do týmu přibrali dalšího boleslavského borce bikera Václava Ježka. Čtvrtý člen Lawi týmu „Vrchlabák" Ondřej Fejfar, který ve své kategorii patří mezi špičkové běžce, se svého úkolu, 16 kilometrů dlouhého výběhu s celkovým převýšením 1145 metrů, zhostil více než na výbornou.

Na vrchol Lysé hory donesl štafetu jako druhý, se ztrátou pouhých dvou minut a 41 sekund na vedoucího běžce. Štafetu předával Tomáši Bílkovi, který na přeběhu na startoviště a sletu z Lysé hory, vylepšil čas štafety o celou minutu. Po přistání na fotbalovém hřišti v Ostravici předal štafetu svému bikerovi „Jéžovi", který vyrazil za prvním bikerem na trati.

Ačkoli byl na tomto závodě poprvé, již při výjezdu na Lysou horu, v první půli 33 kilometrů dlouhé etapy, se ujal vedení. Při sjezdu své kvality v tomto závodě jen potvrdil a svůj náskok ještě zvýšil. Na předávce pod hrází přehrady Šance na něj již netrpělivě čekal kajakář Ladislav Maroul. Ačkoliv s pořádným náskokem, čekal na Láďu nelehký úkol s velkým náporem na psychiku – dovézt štafetu na prvním místě, neudělat chybu, obzvláště když za sebou cítil kajakářskou legendu Kamila Mrůzka.

Proražení lodi, spadlá šprajda či zlomené pádlo – to vše mohlo ještě zlatý výsledek zhatit. Tentokrát byla štěstěna na straně Lawi týmu a cílovou páskou si Ladislav Maroul nakonec proběhl jako první.