Dvoudenní mistrovství republiky školáků ve florbale (chlapci, dívky r. 2004 – 2002 základních škol a odpovídajících ročníků gymnázií), pořádané Asociací školních sportovních klubů ČR se za účasti dvanácti školních družstev odehrávalo v benešovských sportovních halách Dukelská a Jiráskova, vyvrcholilo v pátek finálovými souboji v Dukelské, která má pro diváckou podporu sportovců příhodnější zázemí.

Už při čtvrtečním zahájení starosta Benešova Petr Hostek motivoval domácí chlapecké družstvo ZŠ Jiráskova a dívčí tým ZŠ Dukelská veřejným slibem. „Když při mistrovství uspějete, pozvu vás na oběd. A budu vám ho osobně servírovat," slíbil mladým florbalistům Petr Hostek.

Do finále dívky z Dukelské nastupovaly po předchozí semifinálové výhře nad Opavou a debaklu s budoucími finálovými soupeřkami z Mladé Boleslavi, které jim ve čtvrtek nasázely devět gólů.

„Po předchozí prohře 9:0 jsem nevěřila, že budou bojovat o zlato. Je to pro ně i pro nás obrovský úspěch," svěřila se ředitelka ZŠ Dukelská Hana Procházková. Kluci ze ZŠ Jiráskova byli šestí.